Strona główna Bez kategorii Czy wróci przystanek przed szpital?

Czy wróci przystanek przed szpital?

5

Od kilku lat nie ma już przystanku miejskiej komunikacji przed głównym wejściem do świdnickiego szpitala Latawiec. Pacjenci, którzy nie mają samochodu lub nie stać ich na taksówkę, muszą pokonywać około 200 metrów do ulicy Korczaka. – Czy jest szansa, żeby powrócić do poprzedniego rozwiązania? – pyta jedna z mieszkanek Świdnicy.

szpital przystanek

Do 2008 roku w tym miejscu był przystanek MPK.

Dla osób schorowanych, poruszających się o kulach, pokonanie nawet 200 metrów jest sporym problemem. Okazuje się jednak, że na dogodne rozwiązanie na razie nie ma szans. Takiej odpowiedzi udziela Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa UM w Świdnicy:

Obsługę szpitala „Latawiec” wykonywano do 2008 roku najmniejszym z posiadanych autobusów typu mini o długości 7,5 m, szerokości 2,2 m i pojemności 36 miejsc, w tym 14 siedzących. Już wtedy odnotowywano bardzo poważne trudności z zajazdem i wyjazdem z przystanku. Powodem było zastawianie drogi wewnętrznej przed szpitalem po obu jej stronach parkującymi samochodami, które nie respektowały ustawionych znaków drogowych. Jako zarządca i organizator lokalnej komunikacji zbiorowej zwracaliśmy się do Dyrekcji Szpitala „Latawiec” o poczynienie starań zmierzających do uporządkowania obecnego stanu rzeczy i przywrócenia drożność komunikacyjnej.

Wybudowanie parkingu przed szpitalem „Latawiec” w żaden sposób nie zmieniło układu komunikacyjnego, umożliwiającego podjazd autobusów komunikacji miejskiej bezpośrednio pod wejście główne szpitala i nie poprawiło drożności przejazdu zmniejszeniem ilości parkujących pojazdów.

Teren ten jest własnością szpitala i nie jest przystosowany do obsługi większymi jednostkami. Wymagałby przebudowy polegającej przede wszystkim na zwiększeniu promienia skrętu i wprowadzenia całkowitego zakazu parkowania innych pojazdów.
Przy braku możliwości podjazdu bezpośrednio przed wejście szpitala „Latawiec”, w roku 2009 uruchomiono 2 nowe przystanki na ul. Janusza Korczaka.
Na dzień dzisiejszy ten rejon obsługiwany jest autobusami o długości 12 metrów i pojemności 100 miejsc, w tym 35 siedzących.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich korzystających z usług szpitala „Latawiec”, w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej planowana jest budowa pętli przystankowej przy ul. Leśnej z dwoma wiatami, co powinno ułatwić dostęp do szpitala.

/opr. red./

Poprzedni artykułPodcięliśmy skrzydła Orłowi! [FOTO]
Następny artykułZespoły z czołówki gubią punkty