Strona główna Bez kategorii Były prezes MPK szefuje Ośrodkowi Hodowli Zarodowej

Były prezes MPK szefuje Ośrodkowi Hodowli Zarodowej

20

Przez kilkanaście Wiktor Karol lat był szefem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy, a teraz jest prezesem Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim. Bogata spółka Agencji Nieruchomości Rolnych jest  właścicielem m.in. Stada Ogierów w Książu.

mpk-11

Prezes Wiktor Karol z lewej podczas prezentacji nowych autobusów w 2011 roku.

Wiktor Karol, związany ze Wspólnotą Samorządową Ziemi Świdnickiej, funkcję prezesa MPK stracił w lipcu 2015 roku, po przegranych przez Wojciecha Murdzka (wówczas lidera WS) wyborach na prezydenta Świdnicy. Jego miejsce zajął członek Platformy Obywatelskiej, Tomasz Kurzawa ze Świebodzic. Jak dostał pracę w spółce o tak innym profili działalności niż MPK? Zapewnia, że nie ma to związku z posłem Wojciechem Murdzkiem. – Po utracie pracy rozsyłałem CV do różnych miejsc – mówi Swidnica24.pl. – W Ośrodku byłem wcześniej członkiem rady nadzorczej, więc znałem to miejsce.

Prezes przekonuje, że liczy się przede wszystkim umiejętność zarządzania. a jest czym zarządzać. Spółka gospodaruje  na ponad 4 tysiącach hektarów ziemi (z czego blisko 400 to własność OHZ), ma trzy olbrzymie stada krów oraz jest właścicielem Stada Ogierów w Książu.

/asz/

Poprzedni artykułKolejny turniej dla młodych adeptów futbolu
Następny artykułDotacja na Kongres Turystyki