Strona główna Sport Inne Łyżwiarze figurowi już z medalami

Łyżwiarze figurowi już z medalami [FOTO]

0

Dobiegła końca rywalizacja najlepszych młodych łyżwiarzy figurowych w Polsce. Świdnickie lodowisko od piątku było areną zmagań zawodniczek i zawodników startujących w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych Dolny Śląsk 2016. Na starcie zameldowało się 70 utalentowanych sportowców walczących o medale w kategorii solistek, solistów i par tanecznych.

DSC_4736

Występy młodych łyżwiarzy figurowych stały na bardzo wysokim poziomie. W związku z zawodami do Świdnicy przyjechało wiele znakomitych postaci łyżwiarstwa figurowego, między innymi wielokrotni mistrzowie Polski i Europy, trzykrotni olimpijczycy Dorota i Mariusz Siudkowie. Za nami dwie z trzech imprez Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zaplanowane na świdnickim lodowisku. Rozdano medale w curlingu i łyżwiarstwie figurowym, przed nami już tylko łyżwiarstwo szybkie na krótkim torze – short track (12-13 marca).

Świdnickie lodowisko okazało się najszczęśliwsze dla sportowców z Mazowsza. Łyżwiarze ze stolicy wyjechali z pięcioma medalami (2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy), a dodatkowo triumfowali w klasyfikacji klubów i województw. W ceremonii dekoracji młodych sportowców brali udział: zastępca prezydenta Świdnicy Marek Suwalski, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego Zenon Dagiel, sekretarz PZŁF Ewa Kierzkowska oraz sędzia główny zawodów Jan Wikłacz. Sponsorami nagród i upominków były: Urząd Miejski w Świdnicy, firma JAKO Polska oraz producent lodów Algida.

/FOTO: Artur Ciachowski/

 

Poprzedni artykułKomu 1% podatku? Wesprzyj Michała Szalińskiego
Następny artykułPodium dla Victorii, Polonii-Stali i Piasta [VIDEO]