Strona główna Bez kategorii Żłobki mogą wnioskować o dopłaty

Żłobki mogą wnioskować o dopłaty

0

W grudniu Rada Miejska Świdnicy podjęła decyzję o dofinansowaniu pobytu dzieci w prywatnych żłobkach i klubach dziecięcych. Jest już szczegółowe rozporządzenie prezydent miasta w tej sprawie i placówki mogą składać wnioski o dotacje.

Żłobek

Gmina może, ale nie musi udzielać dotacji na pobyt dzieci w wieku 0-3 w żłobkach i klubach dziecięcych. Tymczasem różnica w opłatach za pobyt dziecka jest bardzo duża.  Opłata za dziecko w Żłobku Miejskim to maksymalnie 350 złotych (przy założeniu, że maluch przez 23 dni jest po 10 godzin w placówce) plus 7 złotych dziennie za wyżywienie. Natomiast w prywatnym żłobku  miesięczne czesne wynosi minimum 550 złotych, a dzienna stawka żywieniowa – 8,50 złotych. Skąd taka różnica? Żłobek miejski utrzymywany jest z budżetu Świdnicy. Otrzymuje od miasta około 1 miliona złotych rocznie. Prywatne żłobki muszą utrzymywać się z wpłat rodziców. Wsparcie obniży opłaty z 550-750 złotych miesięcznie w żłobkach do 350-450 złotych, a w klubach z 450-550 do 350-450 złotych. To ceny bez wyżywienia.

Urząd Miejski przyjmuje już wnioski o udzielenie dotacji celowej na rok 2016 dla podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce na terenie Gminy Miasta Świdnicy, wpisane do rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Prezydenta Miasta Świdnicy lub podmiotów zatrudniających dziennych opiekunów zarejestrowanych w wykazie dziennych opiekunów prowadzonym przez Prezydenta Miasta Świdnicy.
Planowany czas udzielania dofinansowania to okres od 1 stycznia 2016 roku do 31 grudnia 2016 roku. Wysokość dotacji wyniesie 1,25 zł za godzinę opieki nad dzieckiem.

Podmioty ubiegające się o dofinansowanie muszą do 2 lutego złożyć w Biurze Obsługi Urzędu Miejskiego w Świdnicy, „Wniosek o udzielenie dotacji”.

Szczegóły na stronie Urzędu Miejskiego. Kliknij!

Poprzedni artykułPorażka Manufaktury
Następny artykułStraciły zaledwie jednego seta