Strona główna Sport Piłka ręczna Ze zmiennym szczęściem

Ze zmiennym szczęściem

0

Odpoczywają jeszcze tylko starsi młodzicy, pozostałe młodzieżowe zespoły ŚKPR-u Świdnica mają za sobą już pierwsze w tym roku mecze o ligowe punkty. Nie brakowało emocji, zanotowaliśmy w sumie po dwie wygrane i porażki.

reczna9

Juniorzy młodsi tym razem nie popisali się i dość niespodziewanie przegrali u siebie z MKS-em MOS-em Wrocław 21:27 (8:10). Goście wzięli rewanż za przegraną 15:20 we Wrocławiu w październiku ubiegłego roku. Warto jednak nadmienić, że świdniczanie nie zagrali w optymalnym składzie. Zabrakło jednego z lepszych strzelców drużyny Adama Chmiela.

ŚKPR Świdnica – MKS MOS Wrocław 21:27 (8:10)

SKPR: Matlęga, Wiszniowski – Kulon 6, Paleń 3, Kopyciak 2, Etel 2, Schwartz 2, Wieczorek 2, Starosta 2, Trzpil 1, Zaremba 1, Sokołowski

Czwarty turniej tego sezonu rozegrali młodzicy młodsi. W Świdnicy gościli SPR Oleśnica i Moto-Jelcz Oława. Podopieczni Justyny Curyl wygrali z Oleśnicą 17:14 oraz przegrali z Oławą 12:18. Szczególnie udany był ten pierwszy pojedynek. – Wygraliśmy między innymi dzięki świetnej grze w obronie – podkreśla trenerka. Aż 11 bramek w tym meczu rzucił Rafał Markowski.

ŚKPR II Świdnica – SPR Oleśnica 17:14

ŚKPR II: Karpiński – Markowski 11, Zając 4, Gołembiowski 2, Gładysz, Szalega, Kalousek, Siembab, Grzesiuk

ŚKPR II Świdnica – Moto-Jelcz Oława 12:18

ŚKPR II: Karpiński – Zając 6, Gołembiowski 5, Markowski 1, Gładysz, Szalega, Kalousek, Siembab, Grzesiuk

Heroiczny i co najważniejsze zwycięski bój stoczyli w Legnicy chłopcy trenera Ryszarda Pietrzykowskiego. Do przerwy nic nie wskazywało na wygraną, bo młodzi świdniczanie przegrywali z Dziewiątką 6:10. W drugiej połowie ŚKPR zdecydowanie poprawił swoją grę i w zaledwie cztery minuty doprowadził do stanu 11:11. Potem rozgorzała nieustępliwa walka, ale to ŚKPR dyktował warunki i ostatecznie wygrał 16:15. – W drugiej połowie straciliśmy pięć bramek, ale tylko jedną z akcji. Pozostałe padły z rzutów karnych – podkreśla jakość obrony trener Pietrzykowski. Po tej wygranej Szare Wilczki umocniły się w szerokiej czołówce tabeli i wciąż liczą się w walce o awans do półfinału Mistrzostw Polski. W tym kontekście bardzo ważne jest odniesienie zwycięstwa w czwartek, 14 stycznia. O godzinie 18.00 w Gimnazjum nr 3 ŚKPR podejmie Siódemkę Legnica.

Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica 15:16 (10:6)

ŚKPR: Mirga, Karpiński – Gołembiowski 5, Zelek 4, Kaczmarek 3, Miśkiewicz 1, Barcik, Kalousek 1, Kieruńczak, Stadnik, Krawczyk, Supran