Strona główna Bez kategorii Zatańczyli na szczęście

Zatańczyli na szczęście [FOTO/VIDEO]

0

Już od 12 lat świdnicki Rynek zamienia się w wielką salę balową. Tegoroczni maturzyści stają do poloneza, który ma im przynieść szczęście na pierwszym tak ważnym egzaminie. Dzisiejszy taniec wypadł znakomicie, udały się wszystkie figury!

polonez (13)

Pomysłodawcą i organizatorem Poloneza Maturzystów jest świdnicki Zespół Szkół Mechanicznych, wspierany przez Świdnicki Ośrodek Kultury i Zespół Krąg z Marią i Wojciechem Skiślewiczami. Ponad 700 maturzystów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego poprowadzili starosta Piotr Fedorowicz, wicestarosta Zygmunt Worsa, prezydent Beata Moskal-Słaniewska, jej zastępcy Marek Suwalski i Szymon Chojnowski, a także burmistrz Strzegomia Zygmunt Suchyta, przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy Jan Dzięcielski, radny powiatowy Ryszard Chołko oraz dyrektorzy i nauczyciele. Dwa korowody okrążyły Rynek, a taniec zakończyło utworzenie widowiskowych „szesnastek”. Prezydent Świdnicy życzyła uczniom, by po udanej maturze i studiach wrócili do Świdnicy. Życzenia powodzenia na egzaminach złożył starosta.

Video: Mariusz Ordyniec

Podobnie jak w Świdnicy, punktualnie o 12.00 poloneza zatańczyła także młodzież z zaprzyjaźnionych powiatów łowickiego, kartuskiego i tatrzańskiego.

/asz/

Zdjęcia Łukasz Kufner

Poprzedni artykułTysiące kolędników na scenie [FOTO]
Następny artykułZe zmiennym szczęściem