Strona główna Bez kategorii Zbuduj robota! MDK zaprasza

Zbuduj robota! MDK zaprasza

0

Może będzie wykonywał proste komendy, może będzie zmierzał w ściśle wskazanym kierunku, może będzie wydawał dźwięki? Może! Każdy może sam wymyślić a potem stworzyć osobistego robota. Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy ogłasza zapisy na Warsztaty z Robotyki.

drukarka 1

Pracownia Robotyki, która działa w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy, nie boi się stawiać ambitnych planów przed swoimi podopiecznymi. Dzieci najpierw zbudowały latającego drona, a teraz mają szansę skonstruować sztuczną inteligencję. Ta pasja zaraża co raz więcej osób zafascynowanych możliwościami młodych konstruktorów. MDK w Świdnicy pozyskał Invest Park jako partnera projektów, który wspiera także najnowszy edukacyjny pomysł, czyli właśnie Warsztaty z Robotyki.

– Na zajęcia zapraszam przede wszystkim uczniów szkół gimnazjalnych, ale również podstawówek z klas 6. Podczas warsztatów każdy z uczestników będzie budował swojego własnego robota, który docelowo ma się poruszać i omijać przeszkody. Roboty będą sterowane za pośrednictwem strony internetowej. Nasza praca obejmie zarówno oprogramowanie, jak i samą budowę – wyjaśnia Zbigniew Brożbar, nauczyciel pracowni robotyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy.

Warsztaty w Pracowni Robotyki zostaną przeprowadzone w drugim tygodniu ferii od poniedziałku do piątku (8-12 lutego) w godzinach od 15.10 do 18.10 w MDK przy ulicy Nauczycielskiej w Świdnicy. Na Warsztaty budowania robotów przewidziano 10 miejsc. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres: [email protected]. Decyduje kolejność zgłoszeń. Planowana jest również 2 edycja zajęć, na które można się także już teraz zapisywać.

/MDK Świdnica/

robotyka.jpg

Poprzedni artykułStracił samochód, zapłacił mandat
Następny artykułMuzyczne projekty ŚOK-u. Publiczność ma głos