Strona główna Bez kategorii Zamiast pieca kaloryfer? Spotkanie z mieszkańcami

Zamiast pieca kaloryfer? Spotkanie z mieszkańcami

2

Mieszkańcy, którzy będą chcieli zrezygnować z ogrzewania piecami węglowymi i przyłączyć się do miejskiej sieci ciepłowniczej, otrzymają zwrot poniesionych nakładów na instalację (zapłacą tylko 19% podatku). Już dzisiaj Urząd Miejski na spotkanie informacyjne o przyłączach w ramach programu KAWKA zaprasza mieszkańców Wodnej, Warszawskiej, Mieszka I oraz Francuskiej. Początek o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej nr 6.

MZEC

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Świdnicy

Pracownicy Urzędu Miejskiego oraz Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej przedstawią zasady programu, koszty związane z przedsięwzięciem, terminy realizacji zadania oraz wynikające z tego korzyści.

W ramach programu KAWKA  Świdnica otrzyma dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 90% kosztów przedsięwzięcia. W tym 60% stanowić będzie dotacja bezzwrotna, a 30% pożyczka. Z otrzymanych środków oraz własnego budżetu Miasto sfinansuje budowę sieci dystrybucyjnej, przyłączy do budynków, węzłów cieplnych, instalacji w częściach wspólnych budynków oraz poszczególnych lokalach, których właściciele zdecydują się wziąć udział w programie.

Dotacja dla mieszkańców pokryje 100% kosztów przedsięwzięcia. Jedyny koszt jaki poniesie mieszkaniec to kwota podatku dochodowego w wysokości 19% dotacji otrzymanej od Miasta. Szacuje się, iż będzie to ok. 1200 – 1900 zł w zależności od wielkości mieszkania i specyfiki budynku.Żeby budynek mógł być zakwalifikowany do programu, właściciele lokali posiadający w sumie przynajmniej połowę udziału we wspólnocie mieszkaniowej muszą posiadać ogrzewanie węglowe i zadeklarować chęć udziału w przedsięwzięciu.

/UM, opr. red./

Poprzedni artykułPopisał się pod okiem kamery
Następny artykułNoga z gazu! Jest bardzo ślisko!