Strona główna Sport Inne Takiej imprezy w Polsce jeszcze nie było!

Takiej imprezy w Polsce jeszcze nie było!

1

– Zaplanowana na 2017 rok dziesiąta edycja Światowych Igrzysk Sportowych The World Games będzie największym sportowym wydarzeniem w historii naszego kraju pod względem ilości uczestników. W lipcu przyszłego roku na Dolnym Śląsku wystartuje około 4000 zawodników – mówił podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Świdnicy Grzegorz Pyzałka, dyrektor sportowy The World Games 2017.

CSC_65871Prezydent Świdnicy Beata Moskal Słaniewska, wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski i oficjalne maskotki 10. edycji The World Games.

The World Games zwane również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich, to rozgrywana od 1981 roku międzynarodowa impreza, organizowana w rok po letnich igrzyskach olimpijskich przez International World Games Association (IWGA) i będąca pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). W programie znajduje się m.in.: karate, bilard, kulturystyka, spadochroniarstwo, wrotkarstwo, sumo, narciarstwo wodne, rugby, triathlon, kickboxing, żużel, czy biegi na orientację. Od 20 do 30 lipca 2017 roku we Wrocławiu i innych miastach Dolnego Śląska: Trzebnicy, Szymanowie, Jelczu-Laskowice i Świdnicy wystartuje około 4000 zawodników z ponad 100 krajów świata. Organizatorzy spodziewają się około pół miliona widzów.

Będzie to dziesiąta edycja imprezy. Pierwsze odbyły się w 1981 roku w Santa Clara w Stanach Zjednoczonych. Trzy lata temu zawodników gościło z kolei kolumbijskie Cali, a następna edycja Igrzysk odbędzie się w 2021 roku w Birmingham (USA – stan Alabama). Podczas zawodów odbędzie się łącznie 31 dyscyplin sportowych, niektóre z nich w Polsce są mniej znane, ale nie musimy chyba nikogo przekonywać jak popularne w Japonii jest sumo. Staramy się jak najmocniej promować imprezę, byliśmy już obecni na 600 różnych wydarzeniach sportowych informując o planowanym na 2017 rok The World Games – dodają organizatorzy 10. Igrzysk Sportów Nieolimpijskich.

Świdnica również znalazła się na mapie The World Games. – Na terenie świdnickiego lodowiska zostanie rozdanych pięć kompletów medali w jeździe figurowej na wrotkach i hokeju na rolkach. Nasze lodowisko czekają spore zmiany – w latach 2016/2017 planowana jest modernizacja obiektu – mówi zastępca prezydenta Świdnicy Szymon Chojnowski. – Cieszymy się, że Świdnica będzie jednym z miast – organizatorów 10. edycji The World Games. To olbrzymia promocja dla naszego miasta. Cieszy także dobra współpraca z miastem Wrocław – wyznaje Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy. – W lipcu 2017 roku nasze województwo odwiedzą setki tysięcy kibiców, to znakomita promocja naszego regionu. Ranga imprezy The World Games jest coraz większa, nie bez przyczyny kolejna edycja Igrzysk odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. Do dziś po Euro 2012 w piłce nożnej przeżywamy we Wrocławiu bum inwestycyjny. Świat usłyszał i zobaczył Wrocław i cały czas mamy tego efekty. Sądzimy, że po World Games może być podobnie – kończy wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski.

Poprzedni artykułOkradał stacje benzynowe
Następny artykułTabor bogatszy o spalinówkę