Strona główna Wydarzenia Świdnica Święto babci i dziadka w Gimnazjum nr 2

Święto babci i dziadka w Gimnazjum nr 2

0

W jednym dniu, bo razem przyjść łatwiej. 20 stycznia obchodziliśmy uroczyście święto babci i dziadka. Najpierw były warsztaty – uczniowie, których dziadkowie przyjęli nasze zaproszenie, rysowali portrety swoich babć i dziadków, a zaraz po 6. lekcji wszyscy spotkaliśmy się w szkolnej kawiarence – opisuje uczennica Gimnazjum nr 2 w Świdnicy.

dzień babci G2

Przygotowaliśmy krótki program, wspólnie wróciliśmy do zdarzeń, które łączyły przynajmniej trzy pokolenia, był poczęstunek i … wzruszenia. Nasi dziadkowie zaskoczyli nas otwartością i radością życia: bardzo chętnie odpowiadali na pytania początkującej dziennikarki – Czy lubili chodzić do szkoły? Dlaczego?Jakie mieli marzenia? Było pytanie o ulubione zajęcie i niezapomnianą przygodę ze szkolnych lat. Babcia Marysi z 2b opowiedziała o swojej pasji – była i jest zagorzałym kibicem, i o tym, ile ją ta pasja nieraz kosztowała: żeby obejrzeć mecz ukochanej drużyny, wymykała się z internatu przez okno po powiązanych w linę prześcieradłach. Babcia Mikołaja z tej samej klasy przypomniała bolesne razy linijką za rozmowy na lekcji, a Dziadek Radka z 1a z rozbawieniem wspominał swoje pierwsze wagary.Dziadek Damiana – pierwsze zauroczenie. Głos zabrała też pani Dyrektor – podziękowała Gościom za obecność przy wnukach, przywołała własne doświadczenia – Babcia i Dziadek są bardzo ważni w życiu młodego człowieka, ich roli nie da się przecenić.
Całemu spotkaniu towarzyszyła miła, rodzinna atmosfera. Dużo radości sprawiło dziadkom odszukiwanie swojego portretu. Okazało się, że wszyscy albo byli dobrze narysowani, albo bezbłędnie znali technikę rysowania swojego wnuczka.
Nie obyło się bez tradycyjnych wierszyków, które recytowali m.in. Basia i Karol. W drugiej części zadbaliśmy o zdrowie babć i dziadków, Katarzyna Matryba, nauczycielka wychowania fizycznego i dietetyk, najpierw zaprezentowała kilka ćwiczeń izometrycznych, a potem zaprosiła wszystkich na trening – to było profesjonalne wprowadzenie do codziennych spacerów z kijkami. Wcześniej uczennice z klasy 2c zaprezentowały swój projekt edukacyjny „Jak bawili się nasi dziadkowie?”. Mamy nadzieję na kolejne spotkania i wspólną zabawę.

Teresa Rafałko, Gimnazjum nr 2

Poprzedni artykułPożary hali i domu jednorodzinnego
Następny artykułOdszedł Kazimierz Kościukiewicz, dyrektor Szkoły Muzycznej