Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo? Kogo prosić o pomoc? Świdniccy strażnicy miejscy rozpoczęli kolejny cykl spotkań edukacyjnych z przedszkolakami.
– W tym roku, dzięki pomocy władz miasta, wyposażeni w odpowiednie podarunki, ruszyliśmy do przedszkolaków z malowanką „Straż Miejska Dzieciom”. Książeczka ta w swoim głównym przesłaniu ma wskazać odpowiednie wzorce zachowań, które pozwalają na uniknięcie wielu niebezpieczeństw. Od placówki „Wesoła Piątka” rozpoczęto cykl spotkań w świdnickich przedszkolach – informuje Marek Fiłonowicz. – Strażnik prowadzący pogadanki z dziećmi uczyć będzie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze publicznej oraz wskazywać odpowiednią postawę w różnych trudnych sytuacjach, na które są narażone. Zajęcia takie, przeplatane zabawą i opowiadaniami umundurowanego funkcjonariusza, przyjmowane są przez dzieci z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem. Wszystko po to, by wzbudzić u nich świadomość, że niejednokrotnie są w stanie sami bardzo rzeczowo i odpowiedzialnie pokierować swoim postępowaniem w otaczającej rzeczywistości.


![Chwile radości w schronisku św. Brata Alberta w Świdnicy. To był bal! [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/bal-karnawalowy-w-schronisku-dla-osob-w-kryzysie-bezdomnosci-w-Swidnicy-fot.-Towarzystwo-im.sw_.-Brata-Alberta-7-238x178.jpg)
![Rusztowania pną się w górę. Zabytkowy budynek przedszkola przechodzi remont [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/miejskie-przedszkola-w-remoncie-2026.02.04-2-238x178.jpg)



![Szklanka na drogach i chodnikach, seria kolizji, problemy na kolei. Służby apelują o ostrożność [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Tworzyjanow-wypadek-2026.02.05-0-100x75.jpg)


![Orkiestra Księżniczek powraca. Noworoczny Koncert Wiedeński już 16 lutego w Teatrze Muzycznym Capitol [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-1-100x75.jpeg)