Strona główna Kultura SILENTlive i Rohele na Otwartej Scenie

SILENTlive i Rohele na Otwartej Scenie

0

 W świdnickim Klubie Bolko kolejna odsłona koncertowej Otwartej Sceny. W piątek 22 stycznia wystąpią zespoły SILENTlive (Wałbrzych, pop-rock) i Rohele (Świdnica, grunge) wyłonione w głosowaniu publiczności. Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert i do głosowania na następnych wykonawców.

Silentlive_960 x 720

SILENTlive powstał w Wałbrzychu w marcu 2008 roku. Ich repertuar rozwijał się na przestrzeni lat. Początkowo grali spokojną, łagodną muzykę pop-rockową nacechowaną dużą ilością melodii, od czego zresztą pochodzi nazwa grupy. Do zupełnego zwrotu doszło w lutym 2012 roku. Brzmienie grupy zaczęło ewoluować w stronę muzyki alternatywnej, momentami progresywnej, ale wciąż posiada pop-rockowe elementy.

Wieczór w Klubie Bolko otworzy świdnicka formacja Rohele złożona z młodych muzyków grający grunge i rock inspirowany latami 90. Fani brzmienia charakterystycznego dla sceny Seattle będą zadowoleni z ich występu. „Poprzez muzykę wyrażamy siebie i wyrzucamy to co leży nam akurat na wątrobie, dlatego teksty są zróżnicowane” – mówią.

Otwarta Scena jest projektem stworzonym i realizowanym przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Jego celem jest umożliwienie wykonawcom zagrania koncertu w Klubie Bolko w Świdnicy. Nabór zespołów i głosowanie na wykonawców do kolejnych edycji trwa w trybie ciągłym na stronie Facebook ŚOK. Organizatorzy zapraszają do głosowania w tym miejscu: http://bit.ly/OtwartaScena W tej chwili o występ ubiega się 14 zespołów grających m.in. punk, rock, metal, funky, hip-hop, elektronikę i new wave.

SILENTlive i Rohele rozpoczną piątkowy koncert w Klubie Bolko o godzinie 20:00. Bilety w cenie 10 zł można będzie kupić w dniu wydarzenia. Kolejna odsłona Otwartej Sceny 12 lutego a wystąpią na niej grupy Airstrike (Legnica, heavy metal) i Comin (Wałbrzych, metal).

Poprzedni artykułOdszedł Kazimierz Kościukiewicz, dyrektor Szkoły Muzycznej
Następny artykułDrogę do Wałbrzycha otworzą w piątek