Strona główna Wydarzenia Świdnica Roztańczona 315 otwiera drzwi

Roztańczona 315 otwiera drzwi

1

Szkoła Podstawowa nr 315 w Świdnicy jest jedyną w mieście, a nawet regionie, w której uczniowie pośród tradycyjnych zajęć mają także zajęcia taneczne. W sobotę, 16 stycznia, placówka zaprasza na dzień otwarty.

SP 315 taniec

Bez konieczności dowożenia, bez dodatkowych kosztów młodzi ludzie rozwijają taneczne pasje. Pod okiem wykwalifikowanej kadry uczniowie poznają tańce ludowe i popularne, nie tylko polskie, ale też innych narodów. Zajęcia wplecione są w tygodniowy plan zajęć i odbywają się 3 razy w tygodniu. Program klas tanecznych to innowacja pedagogiczna, którą musiało ocenić Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. I oceniło bardzo wysoko! Wszyscy nie kryją zadowolenia, bo przecież w ten sposób dzieciaki lepiej się rozwijają – są sprawniejsze, ich organizmy dotlenione, a zdrowa postawa staje się nawykiem. Nie bez znaczenia jest też fakt, że taniec i muzyka łagodzą obyczaje, a przyjaźnie zawarte na parkiecie trwają całe lata. Dzięki zajęciom ruchowym czas spędzony w szkole jest nie tylko wykorzystany bardziej efektywnie, jest również milszy i przyjemny. Młodzi artyści mają mnóstwo okazji, by pochwalić się swoimi umiejętnościami. Na scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury czują się zupełnie swobodnie, a żywe reakcje publiczności są dla nich dużą nagrodą.

Szkoła właśnie rozpoczęła nabór na nowy rok szkolny: do klasy 1 tanecznej oraz do klasy 4 tanecznej. Istnieje także możliwość zapisania dziecka do pozostałych klas tanecznych.

plakat 315

Poprzedni artykułBezkonkurencyjne w zawodach powiatowych
Następny artykułBieg Noworoczny wraca do Parku Centralnego