Strona główna Sport Piłka nożna Polonia-Stal wygrywa w czeskich Pardubicach!

Polonia-Stal wygrywa w czeskich Pardubicach!

0

Piłkarska ekipa Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2006 odniosła kolejne turniejowe zwycięstwo. Po ostatnich wygranych w czeskim Jaromerze i zimowym Silesianie, tym razem podopieczni Przemysława Malczyka okazali się najlepsi podczas silnie obsadzonej imprezy w Pardubicach.

 aaapardubice

Rozpoczęło się świetnie dla biało-zielonych, którzy na otwarcie pokonali 4:0 zespół gospodarzy FK Pardubice. W drugim spotkaniu przyszedł kryzys i jak się okazało był to najsłabszy nasz występ w całym turnieju. Świdniczanie ulegli 0:4 późniejszym triumfatorom naszej grupy SK Sigmie Olomouc. Pozostałe dwa pojedynki grupowe zakończyły się już jednak wygranymi Polonii-Stali, odpowiednio 4:1 z FK Jaromer i 3:2 z FC Hradec Kralove. W półfinale wygraliśmy 1:0 z FC Hlinsko, a w wielkim finale pokonaliśmy 3:2 drużynę z Pragi. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Karol Homa odpowiadając na dwa trafienie rywali. – Polonia-Stal prowadziła już 2:0, ale przeciwnicy zdołali odpowiedzieć. Kilkanaście sekund później znaleźliśmy jednak ponownie drogę do sieci i zapewniliśmy sobie zwycięstwo w czeskim turnieju – mówi szczęśliwy Marcin Safian, jeden z rodziców naszych piłkarzy. Dodatkowo najlepszym piłkarzem całego turnieju wybrano zawodnika Polonii-Stali Świdnica Patryka Taratutę.

Drużyna prowadzona przez trenera Przemysława Malczyka wystąpiła w składzie: Oskar Cybruch, Mateusz Duda, Filip Dadas, Karol Homa, Hubert Lipinski, Patryk Paliński, Patryk Taratuta, Jakub Safian, Maciek Stańczak, Piotrek Widła.

Poprzedni artykułKto zgubił amstaffa? [AKTUALIZACJA]
Następny artykułZdejmą reklamę z Łukowej