Strona główna Bez kategorii Policjanci nie zagrają w niedzielę z WOŚP

Policjanci nie zagrają w niedzielę z WOŚP

16

Nie będzie zdjęć z komisarzem Lwem, w radiowozie albo na policyjnym motocyklu, gadżetów na licytację. Policjanci w tym roku mogą jedynie ochraniać wolontariuszy i uczestników 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Taka jest decyzja ministra spraw wewnętrznych.

sprzet WOSP 1

Dzięki Wielkiej Orkiestrze najnowocześniejszy sprzęt do ratowania noworodków trafił także do świdnickiego szpitala.

Policja od początku akcji Jurka Owsiaka aktywnie włączała się w organizację, zapewniając sporo atrakcji, dzięki którym można było zbierać datki. Tym razem będą jedynie czuwać nad bezpieczeństwem. – Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych. Funkcjonariusze zadbają również jak co roku o porządek na wszystkich imprezach związanych z WOŚP oraz bezpieczną asystę podczas konwojów zebranych pieniędzy – informuje Komenda Główna Policji.  Rządzące Prawo i Sprawiedliwość jest największym krytykiem akcji Jurka Owsiaka.

Orkiestra na rzecz dzieci i seniorów zagra 10 stycznia. W Świdnicy organizatorami są Galeria Świdnicka i Świdnicki Ośrodek Kultury. Dla świdniczan zaśpiewa Margaret.

Poprzedni artykułKolędowanie to sztuka i radość
Następny artykułSą już oficjalne wyniki, zebrano blisko 28 tysięcy!