Strona główna Sport Siatkówka Podarują swojej fance pamiątkową koszulkę

Podarują swojej fance pamiątkową koszulkę

0

Siatkarki drugoligowego MKS-u Świdnica rozegrają w najbliższą sobotę, 23 stycznia kolejny pojedynek o punkty. Naszym rywalem w hali na osiedlu Zawiszów będzie zdecydowany lider tabeli AZS Opole. Podczas meczu władze MKS-u pragną podarować swojej wiernej fance, pamiątkową koszulkę świdnickiego zespołu.

mks (3)

W czasie organizacji akcji charytatywnej na rzecz Małgosi Skalskiej widziałam wśród publiczności dziewczynę, która też ma ogromne problemy zdrowotne – dotyczące przeszczepu twarzy. Wiem, że jest wielką pasjonatką siatkówki. W czasie sobotniego meczu z AZS-em Opole pragniemy wręczyć jej koszulkę meczową z podpisami naszych dziewczyn grających w II lidze – wyznaje prezes MKS-u Grażyna Działowska. Joanna Gnosowska jest drugą osobą w Polsce, która przeszła w 2013 roku całkowity przeszczep twarzy. Joanna niemal od urodzenia chorowała na nerwiakowłókniakowatość typu I, obejmującą tkanki miękkie twarzoczaszki. Operację przeprowadzili lekarze z Centrum Onkologii w Gliwicach.

Po środowej porażce z Olimpią Jawor nasze dziewczyny postarają się o niespodziankę w starciu z liderkami tabeli. Opolanki z kompletem 15 zwycięstw plasują się na najwyższym stopniu podium (44 punkty). Podopieczne Marka Olczyka wygrały jak dotąd 6 spotkań i poniosły 9 porażek. 18 punktów w tabeli daje nam obecnie 8. pozycję w ligowym zestawieniu. Spotkanie pomiędzy MKS-em Świdnica a AZS-em Opole odbędzie się w sobotę, 23 stycznia. Początek konfrontacji w hali na Zawiszowie o godz. 15.00.

Poprzedni artykułMuzyczne projekty ŚOK-u. Publiczność ma głos
Następny artykułOstatnia szansa na usunięcie azbestu