Strona główna 112 Niszczyli altanki w ogrodach działkowych

Niszczyli altanki w ogrodach działkowych

6

Anonimowy telefon pozwolił ująć wandali. Mieszkaniec Świdnicy poinformował strażników miejskich o niszczeniu altanek przy ul. Deszczowej przez grupę młodych ludzi. Okazało się, że w ogrodach działkowych „zabawę” urządziło sobie ośmiu nastolatków.

WD02

– 17 stycznia na terenie ogrodów działkowych im.„Księcia Bolka” strażnicy ujawnili wyważone drzwi w pięciu altankach. Wnętrza były splądrowane, rzeczy porozrzucane na zewnątrz i zniszczone. Był to bezmyślny akt wandalizmu. W trakcie przeszukiwania ogrodów funkcjonariusze zauważyli w jednej z alei grupę ludzi. Część z nich na widok strażników zaczęła uciekać. Po krótkim pościgu zostali ujęci. Osiem osób w wieku od 14 do 19 lat zostało przekazanych Policji, która będzie prowadziła dalsze postępowanie. Strażnicy wezwali także na miejsce gospodarza ogrodów, któremu przekazali nadzór nad wszystkimi zdemolowanymi altankami – informuje świdnicka straż miejska. – Świeży  śnieg może pomóc w udowodnieniu winy młodym ludziom, ponieważ na wszystkich zdemolowanych ogródkach są odbite ślady takich samych butów, jakie mieli na nogach.

WD01

Strażnicy przypominają, że przez całą dobę działa bezpłatny numer telefonu, pod którym można zgłaszać podobne zdarzenia: 986.

Poprzedni artykułModlitwy o jedność chrześcijan
Następny artykułCztery medalowe lokaty Olimpii