Strona główna Kultura Jubileuszowa Środa Literacka z Jackiem Podsiadło

Jubileuszowa Środa Literacka z Jackiem Podsiadło

0

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Środy Literackiej. W tym roku obchodzimy 10-lecie świdnickich spotkań z literaturą piękną i jako organizatorzy przewidzieliśmy szereg atrakcji i emocjonujących spotkań ze znanymi i popularnymi pisarzami. Obchody jubileuszu otworzy spotkanie z Jackiem Podsiadłą, które poprowadzi Barbara Elmanowska.

A2_Sroda_01-16

Jacek Podsiadło – poeta, prozaik, tłumacz, dziennikarz, felietonista. Laureat licznych nagród literackich, m.in. nagrody im. Georga Trakla (1994), Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1998), Nagrody im. Czesława Miłosza (2000); czterokrotnie nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” , nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2009 w kategorii proza za Życie, a zwłaszcza śmierć Angeliki de Sancé, nominowany do Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego „Orfeusz” 2015 za tom Przez sen. W 2015 otrzymał Wrocławską Nagrodę Poetycką „Silesius” za całokształt twórczości oraz Nagrodę Poetycką im. Wisławy Szymborskiej 2015 za tom Przez sen (ex-aequo z Romanem Honetem). Od 1993 do 2008 roku prowadził audycję „Studnia” w Radiu Opole. Od 2009 roku prowadzi własne Domowe Radio „Studnia” w internecie. W latach 2000 – 2007 był stałym felietonistą Tygodnika Powszechnego. Autor bardzo wielu tomów poezji, publikował wiersze i fragmenty prozy w większości polskich czasopism literackich. Jego wiersze tłumaczono na większość języków europejskich. Jest również autorem przewodnika po Wilnie wydanego przez wydawnictwo Pascal./

Integralną częścią ŚŚL jest Turniej Jednego Wiersza, w którym nagrodą jest 100 zł (należy tylko przyjść i przeczytać SWÓJ wiersz)

Poprzedni artykułZdejmą reklamę z Łukowej
Następny artykułLodowisko na ul. Kwiatowej