Strona główna Sport Piłka nożna Efektowna inauguracja przygotowań

Efektowna inauguracja przygotowań [FOTO]

0

Od pewnego zwycięstwa rozpoczęli serię meczów sparingowych piłkarze Polonii-Stali Świdnica. Nasi trzecioligowcy prowadzeni przez trenera Piotra Bolkowskiego pewnie pokonali ekipę FC Academy Wrocław, występującą na co dzień w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Momentami goście stawiali duży opór, ale ostatecznie skończyło się wynikiem 4:1 dla biało-zielonych.

23

Początek spotkania należał zdecydowanie do świdniczan. Raziliśmy jednak brakiem skuteczności, a najlepszą okazję zmarnował Sławomir Truszczyński. Nasz zawodnik doskonale przechwycił piłkę w środku pola, ruszył na bramkę rywali, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany przez obrońcę FC Academy. Później inicjatywę przejęli goście. Wrocławianie mieli kilka świetnych okazji do strzelenia gola, ale piłka po ich strzałach była odbijana przez naszego golkipera Amina Stitou lub mijała światło bramki. W 33. minucie na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Paweł Tobiasz pokonując bramkarza przyjezdnych.

Po zmianie stron padły jeszcze cztery gole. Rozpoczęło się od akcji z 55. minuty. Iegor Tarnov był faulowany w polu karnym, sędzia wskazał na jedenasty metr, a formalności dopełnił sam poszkodowany. Kilkanaście minut później przeciwnicy zdołali złapać kontakt strzelając na 2:1. Ostatni fragment spotkania należał już zdecydowanie do piłkarzy Polonii-Stali Świdnica. Na listę strzelców wpisali się młodzi zawodnicy. Najpierw skutecznym strzałem z 18 metrów popisał się Dawid Gładysz, a następnie rezultat pojedynku na 4:1 ustalił Oskar Łuszkiewicz. W kolejnym test-meczu zagramy z Sokołem Wielka Lipa. Mecz odbędzie się na sztucznym boisku świdnickiego OSiR-u, start w sobotę, 30 stycznia o godz. 11.45.

Polonia-Stal Świdnica – FC Academy Wrocław (CLJ) 4:1 (2:1)

Polonia-Stal: Stitou, Ciuba, Marszałek, Lechniuk, Ł. Kot, Sowa, Łuszkiewicz, Tarnov, Jaros, Truszczyński, Borowy oraz Sudoł, Salamon, Morawski, Jagieła, Gładysz, Tobiasz

/MDvR, FOTO: Łukasz Kufner i Artur Ciachowski/