Strona główna Bez kategorii Dorzucą się do budynku i mieszkań socjalnych

Dorzucą się do budynku i mieszkań socjalnych

2

Świdnica dostanie dopłatę do inwestycji, które mają skrócić kolejkę oczekujących na tanie mieszkania. Dofinansowanie obejmie budowę domu z mieszkaniami socjalnymi i remont mieszkań.

parkowa (2)

W Świdnicy wybudowano dotychczas dwa budynki z mieszkaniami socjalnymi. Jeden przy ulicy Parkowej.

– Świdnica otrzyma bezzwrotną dotację ze środków Funduszu Dopłat – rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa UM w Świdnicy. – Bank Gospodarstwa Krajowego, prowadzący obsługę tego programu, poinformował, iż złożone przez miasto wnioski na budowę budynku z 24 lokalami socjalnymi przy ul. Robotniczej oraz remont i modernizację sześciu lokali socjalnych przy placu Ludowym, ul. Westerplatte i Pułaskiego, spełniają wymagania formalne kwalifikujące gminę do otrzymania finansowego wsparcia. Dofinansowanie to wynieść może maksymalnie od 30 do 50% kosztów przedsięwzięcia, w zależności od rodzaju inwestycji. Bank przedstawi teraz wykaz dokumentów i określi warunki, na jakich umowa o udzielenie finansowego wsparcia może być zawarta.

W budżecie na 2016 rok na budynek przy ul. Robotniczej zarezerwowano 2 miliony złotych, na remonty pustostanów i  mieszkań socjalnych – 1,8 miliona.

/opr. red./

Poprzedni artykułNowa flota w świdnickiej straży pożarnej
Następny artykułPomagają i apelują o pomoc