Strona główna 112 Autokary do kontroli

Autokary do kontroli [FOTO]

0

Uczniowie z Dolnego Śląska właśnie  rozpoczynają ferie zimowe. Policja zachęca rodziców, by korzystali z bezpłatnych kontroli autokarów, które będą wieźć ich pociechy na zimowiska. Przez dwa tygodnie stały punkt kontrolny będzie działał na stacji paliw przy ulicy Esperantystów w Świdnicy. Można także wskazać inne miejsce.

Konstrola Policji  (3)

Na prośbę Komendy Hufca ZHP pierwsza kontrole przed wyjazdem na zimowisko Wydział Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy przeprowadził w piątek, 29 stycznia.

– Od 30 stycznia do 14 lutego 2016 r. w godzinach 07.00-09.00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej policji na Stacji Paliw PKN Orlen na ul.Esperantystów w Świdnicy kontrolować będą stan techniczny autokarów wożących dzieci do miejsc wypoczynku zimowego. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierowców, odpowiednie wyposażenie autobusów, ich stan techniczny, a także na przestrzeganie czasu pracy – informuje podkom.Agata Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy.

Można także poprosić o przyjazd policjantów na miejsce, z którego odjeżdża autokar. – Skontaktuj się z dyżurnym najbliższej jednostki Policji i poinformuj o dokładnym terminie i miejscu odjazdu autokaru. Zanim dzieci wyruszą w podróż, policjanci sprawdzą stan techniczny autobusu, trzeźwość kierowcy oraz wszystkie wymagane dokumenty – dodaje oficer prasowy.

/opr. red./

Zdjęcia Łukasz Kufner

Poprzedni artykułUczczą pamięć Żołnierzy Wyklętych
Następny artykułPolecamy: Sami swoi. Na planie i za kulisami