Strona główna Sport Siatkówka Atrakcyjnych gadżetów sportowych nie zabraknie…

Atrakcyjnych gadżetów sportowych nie zabraknie…

0

Już tylko trzy dni dzielą nas od kolejnej charytatywnej imprezy organizowanej w Świdnicy „Łączy nas sport i siatkówka – pomagajmy Małgosi”. Organizatorzy – Miejski Klub Siatkówki „Świdnica” i Manufaktura Świdnica powoli odkrywają karty, co do niezwykle interesujących gadżetów sportowych przeznaczonych na licytacje. Celem akcji pomoc ciężko chorej koleżance z parkietu Małgorzacie Skalskiej.

IMG_2813

Cały czas otrzymujemy kolejne maile, kolejne wiadomości z nowymi gadżetami na sobotni turniej. Jedno jest pewne, podczas sobotniej aukcji charytatywnej dla Małgosi, znajdzie się kilka prawdziwych hitów kolekcjonerskich. Prawdziwymi rarytasami niewątpliwie będzie złota piłka mistrzów świata z autografami naszej drużyny narodowej oraz rękawice bokserskie z autografem wielokrotnego mistrza świata w wadze półciężkiej WBO, WBA i IBF Dariusza „Tygrysa” Michalczewskiego (od red. rękawice wylicytowane kilka lat temu przez śp.Krzysztofa Wierzęcia, przekazane na turniej przez Małgorzatę Wierzęć, prezes Mediator Group – wydawcę Swidnica24.pl). Prawdopodobnie będziemy również mieli piłkę z autografem Bartka Kurka. Piłka ta ma dotrzeć z Berlina, gdzie aktualnie nasza kadra narodowa rozgrywa turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Oprócz tego będzie kilka piłek z autografami m.in. Doroty Świeniewicz, Łukasza Kadziewicza, drużyny Impelu Wrocław. Do wylicytowania będą również koszulki z różnych klubów Plus Ligi (Impel Wrocław, Skra Bełchatów, Trefl Sopot) i bluza Victorii PWSZ Wałbrzych. Cały czas spływają do nas różne inne rzeczy przeznaczone na aukcję lub nagrody, np. Pasol ufunduje pączki, Resibo kosmetyki na nagrody, ANS gadżety w postaci drewnianych samochodów, księgarnia Eureka 7 książek, a nasz kolega z drużyny Manufaktury Piotr Cochara przeznacza na prezenty cztery zestawy słodkości Krakowski Kredens. Oprócz tego Piotr ufunduje puchar dla zawodnika lub osoby, która wygra konkurs gwoździa siatkarskiego. Wiele nagród rzeczowych będzie ponadto losowanych na podstawie nabytych cegiełek – wylicza szczęśliwy organizator akcji Marek Kowalski z drużyny Manufaktura Świdnica.

PLAKAT AKCJA CHARYTATYWNA

Bilety wstępu na sobotni (9 stycznia) turniej charytatywny w formie cegiełek – 10 złotych. Początek imprezy w hali na osiedlu Zawiszów o 17.00. Honorowy patronat nad turniejem objęła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Wszelkie środki przeznaczone zostaną na leczenie siatkarki MKS-u Świdnica Małgorzaty Skalskiej. – Małgosia ma 24 lata i jeszcze w sezonie sportowym 2014/2015 była podstawową zawodniczką II-ligowej drużyny MKS-u. Rozpoznano u niej złośliwego guza prawej okolicy czołowej mózgu z towarzyszącą padaczką objawową. Jest po bardzo trudnej operacji i z powodu kłopotów zdrowotnych przerwała studia na Politechnice Wrocławskiej. Na aktualne leczenie i rehabilitację potrzebne są środki finansowe, które przerastają możliwości jej rodziców. Grono sportowców i społeczność lokalna chce połączyć wspólne siły. Nasza aktywność społeczna na cele charytatywne udowodni społeczności lokalnej i młodzieży, że warto walczyć o zdrowie i życie ludzkie. Świat Małgosi zamienia się w nieustanną walkę o siebie. Nie chcemy aby domem dla niej był najsmutniejszy oddział szpitalny. Chcemy wyciągnąć do niej pomocną dłoń dając wskazówkę do działania innym – mówią Grażyna Działowska, prezes MKS-u Świdnica i Marek Kowalski z Manufaktury.

Informacje o turnieju dostępne także pod linkiem: http://swidnica24.pl/zagraja-dla-chorej-siatkarki-przyjdz/

/MDvR/

Poprzedni artykułOrszak Trzech Króli przeszedł przez Świdnicę [FOTO/VIDEO]
Następny artykułUwaga! Jest ślisko!