Strona główna Sport Siatkówka Ależ były emocje… MKS ze srebrem!

Ależ były emocje… MKS ze srebrem! [FOTO]

0

Twardy opór stawiły siatkarki MKS-u Świdnica w finałowym dwumeczu przeciwko renomowanemu Impelowi Wrocław. Stawką było mistrzostwo Dolnego Śląska w rozgrywkach kadetek. Oba spotkania zakończyły się niestety wygraną rywalek 3:2. Zarówno Impel, jaki i MKS powalczą jednak w ćwierćfinale Mistrzostw Polski, być może w dalszej fazie krajowego czempionatu pojawi się okazja do rewanżu.

30

Po ubiegłotygodniowej porażce 2:3 we Wrocławiu, dziś w hali przy ulicy Pionierów przeciwniczki zwyciężyły w takim samym stosunku. Jestem jednak dumna z dziewcząt, bo świetnie walczyły z wysokimi i silnymi fizycznie zawodniczkami Impelu. Trochę szkoda porażki, bo gdyby tie-break padł naszym łupem, to dzięki lepszemu bilansowi „małych punktów”, to my stanęłybyśmy na najwyższym stopniu podium. Obie drużyny wychodzą jednak do ćwierćfinału Mistrzostw Polski i to tam zacznie się prawdziwa walka. Jestem dziś dumna z całego zespołu, dziewczyny spisały się na złoto. Na szczególne uznanie zasługuje nasza libero Wiktoria Gałązka, która pomimo kontuzji kolana, rozegrała dziś całe zawody, momentami z łzami w oczach. Na uwagę zasługuje także znakomita postawa Julity Rafałko, która została wybrana MVP dolnośląskich rozgrywek – mówi szczęśliwa Grażyna Działowska, prezes MKS-u Świdnica.

Władze Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej były pod wielkim wrażeniem poziomu sportowego i zaciętej rywalizacji obu zespołów. Na koniec zawodów, na szyje siatkarek Impelu powędrowały złote medale, świdniczankom trenowanym przez Magdalenę Sadowską przypadły w udziale srebrne krążki. Srebrnymi medalami wyróżnione zostały także juniorki. Podopieczne Marka Olczyka podobnie jak kadetki, ustąpiły na Dolnym Śląsku jedynie drużynie Impelu Wrocław.

MKS Świdnica – Impel Wrocław 2:3 (25:15, 23:25, 21:25, 25:17, 10:15)

Skład MKS-u: Julita Rafałko, Kinga Szarawarska, Wiktoria Dynowska, Julia Graczyk, Wiktoria Gałązka, Julia Stefańska, Agata Nowak, Paulina Jewiarz, Daria Liwuś, Katarzyna Kołtunowicz, Natalia Żołnierek, Angelika Rutowicz, Paulina Wazner, Aleksandra Frankowska.

/MDvR, FOTO: Łukasz Kufner/

Poprzedni artykułZapowiada się ciekawy rok
Następny artykułDrugi zwycięski sparing świdnickich piłkarzy [FOTO]