Strona główna Sport Siatkówka Zagrają dla chorej siatkarki. Przyjdź!

Zagrają dla chorej siatkarki. Przyjdź!

0

„Łączy nas sport i siatkówka – pomagajmy Małgosi” – pod takim hasłem zostanie zorganizowana w sobotę, 9 stycznia kolejna, charytatywna impreza sportowa w Świdnicy. Mecze połączony z licznymi atrakcjami przygotowują Miejski Klub Siatkówki „Świdnica” i drużyna Manufaktury Świdnica. Celem inicjatywy jest pomoc ciężko chorej zawodniczce MKS-u Małgorzacie Skalskiej.

MKS - SZCZYRK (fot. A. Krawczyk) (3)FOTO: Małgorzata Skalska w dolnym rzędzie w niebieskim dresie

Małgosia ma 24 lata i jeszcze w sezonie sportowym 2014/2015 była podstawową zawodniczką II-ligowej drużyny MKS-u. Rozpoznano u niej złośliwego guza prawej okolicy czołowej mózgu z towarzyszącą padaczką objawową. Jest po bardzo trudnej operacji i z powodu kłopotów zdrowotnych przerwała studia na Politechnice Wrocławskiej. Na aktualne leczenie i rehabilitację potrzebne są środki finansowe, które przerastają możliwości jej rodziców. Grono sportowców i społeczność lokalna chce połączyć wspólne siły. Nasza aktywność społeczna na cele charytatywne udowodni społeczności lokalnej i młodzieży, że warto walczyć o zdrowie i życie ludzkie. Świat Małgosi zamienia się w nieustanną walkę o siebie. Nie chcemy aby domem dla niej był najsmutniejszy oddział szpitalny. Chcemy wyciągnąć do niej pomocną dłoń dając wskazówkę do działania innym – mówią Grażyna Działowska, prezes MKS-u Świdnica i Marek Kowalski z Manufaktury.

Sportową imprezę patronatem objęła prezydent Świdnicy, w planie m.in. mecz towarzyski pomiędzy siatkarkami MKS-u, a męską drużyną Manufaktury rywalizującą w Powiatowej Lidze TKKF, pokazowe spotkanie redaktorów i samorządowców, występy cheerleaderek z SP 1 i Gimnazjum nr 4, a także licytacje atrakcyjnych gadżetów siatkarskich. – Planujemy licytacje koszulek Skry Bełchatów, Impelu Wrocław, zdjęć drużyny MKS-u Świdnica i kalendarzy na 2016 rok. Na aukcję pragnę przeznaczyć także piłkę z dedykacją od Doroty Świeniewicz, którą w swoim zbiorze mam już od kilku lat. Zapraszamy na akcję charytatywną kibiców, sympatyków sportu, samorządowców, dziennikarzy i ludzi o wielkim sercu. Przygotujemy wiele atrakcji sportowych i zabawy dla dzieci, będzie się działo! – zapewnia Marek Kowalski.

Siatkarskie święto odbędzie się w sobotę, 9 stycznia w hali na osiedlu Zawiszów, początek imprezy o godz. 17.00. Bilety wstępu – cegiełki w kwocie 10 złotych. – Bądźcie tego dnia razem z nami, pomóżmy wspólnie Gosi. Czeka nas fajna zabawa, chcemy pomóc i skonsolidować się – kończy Grażyna Działowska.

MDvR

Poprzedni artykułDwa miliony na przydomowe oczyszczalnie
Następny artykułŚwidniczanie na świecie: Sylwester w Nowym Jorku