Strona główna Bez kategorii Wspólne świętowanie świdniczan

Wspólne świętowanie świdniczan [FOTO]

2

Było nastrojowo i refleksyjnie. Mimo bajecznych kolorów świątecznych iluminacji, mimo radosnych kolęd i wesołej karuzeli na Jarmarku Bożonarodzeniowym, Wigilia Wszystkich Świdniczan miała wyjątkowy charakter, a to za sprawą wzruszającej inscenizacji autorstwa Magdaleny Szarwaryn i życzeń, składanych przez duchownych czterech wyznań oraz samorządowców.

Świdnicka Kolęda na rynku 20.12 (101)

Już po raz dziewiąty setki mieszkańców Świdnicy w ostatnią niedzielę przed Bożym Narodzeniem przyszli na Rynek. Wśród licznych atrakcji była szopka z żywymi zwierzętami i prowadzona przy wsparciu konnego patrolu akcja Straży Miejskiej „W blasku odblasków”. Po rocznej przerwie znów można było obejrzeć świąteczną inscenizację. Wzruszającą opowieść o wędrowcu, zatytułowaną „Tam znajdziesz odpowiedź”, napisała Magdalena Szarwaryn, a wykonali samorządowcy z powiatu świdnickiego – Jan Jaśkowiak, Zygmunt Worsa, Dariusz Sienko, Marcin Paluszek, Zbyszek Curyl, Krzysztof Paruch, Alicja Synowska, Magdalena Malucha- Urbańska, Adrianna Miara, Janek Dzięcielski, Krystian Werecki, Krzysztof Jas  Mariusz Barcicki, Urszula Ganczarek, Beata Nejman, Diana Szwed.
.

Jak co roku harcerze serwowali barszczyk, a komendantka Hufca ZHP Świdnica Misia Pamuła i zastępca Piotr Pamuła przynieśli na Rynek Betlejemskie Światło Pokoju, którym podzielili się z parlamentarzystami, duchownymi i samorządowcami. Życzenia składali prezydent Świdnicy Beta Moskal-Słaniewska, katolicki biskup pomocniczy Adam Bałabuch, biskup ewangelicki Waldemar Pytel, pastor Kościoła Zielonoświątkowego Dariusz Suszek, proboszcz parafii prawosławnej Piotr Nikolski, starosta Piotr Fedorowicz, wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiewski i poseł Wojciech Murdzek. We wszystkich życzeniach dominowały słowa o pokoju i pojednaniu. Nie zabrakło dzielenia się opłatkiem i tradycyjnych kolęd, zagranych przez przez Świdnicką Orkiestrę Dętą. Przygotowane przez Swidnica24.pl sianko rozeszło się błyskawicznie!

Świdnicka Kolęda dobiega końca, ale jeszcze przez dwa dni będzie można odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku. A już w pierwszy dzień świąt zapraszamy do obejrzenia filmu, pokazującego najciekawsze wydarzenia tegorocznej Kolędy.

/asz/

Zdjęcia Łukasz Kufner

Poprzedni artykułDzierżoniowskie derby w wielkim finale [VIDEO]
Następny artykułZmazały plamę, zdobyły Kalisz