Strona główna Bez kategorii Dzisiaj otwarcie wjazdu na Osiedle Młodych

Dzisiaj otwarcie wjazdu na Osiedle Młodych

4

Dobiega końca przebudowa zjazdu z ulicy Emilii Plater w ulicę Zamenhofa. Od dzisiaj zostanie w tym miejscu przywrócony ruch samochodowy i autobusowy.

Plater 4

Zdjęcie archiwalne

Od końca sierpnia są spore utrudnienia na ulicy Zamenhofa, zamknięty jest także wjazd na Osiedle młodych od ul. Emilii Plater. Budowę ronda, o średnicy ok. 50 metrów łączącego ul. Zamenhofa, Plater i Ceglaną, wymusiła decyzja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która tylko pod takim warunkiem zgodziła się na zorganizowanie wjazdu do powstającego przy ulicy Ceglanej marketu. 80% kosztów leży po stronie prywatnego inwestora, jednak miasto musiało wyłożyć ponad 1,6 miliona złotych na przebudowę ul. E. Plater i włączenie tej ulicy do ul. Zamenhofa. Rondo jest już od 30 listopada przejezdne.

10 grudnia przywrócony zostanie ruch autobusów przez ul. Marcinkowskiego oraz otwarty zostanie wjazd od strony ul. Zamenhofa w kierunku ul. E. Plater. Kursy linii autobusowych nr 1, 2, 6, 7, 50, 51 oraz 52 realizowane będą zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym przed rozpoczęciem remontu ulicy – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka UM w Świdnicy.

/red./

 

Poprzedni artykułPół setki wystawców na świdnickim jarmarku
Następny artykułAnioł wrócił na Łukową