Strona główna Bez kategorii Święty Mikołaj przyjechał pociągiem

Święty Mikołaj przyjechał pociągiem [FOTO]

0

Zgodnie z zapowiedzią najbardziej lubiany przez dzieci święty o 12.00 zameldował się wraz z pomocnikami na dworcu Świdnica Miasto. Już od kilku lat Mikołaj przyjeżdża do najmłodszych świdniczan zabytkowa lokomotywa TK48. Dzisiaj cały skład uzupełniały dwa przedwojenne wagony.

Święty Mikołaj 06.12 (32)

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa z Jaworzyny Śląskiej każdego 6 grudnia pamięta o dzieciach z potrzebujących rodzin. Tym razem udało się zebrać środki na prezenty dla 300 maluchów ze Świdnicy, Jaworzyny Ślaskiej i Dzierżoniowa. Oczywiście św. Mikołaj ze Śnieżynkami, wspierany przez rodziców, pamięta o wszystkich maluchach. Radość z paczek była ogromna, a spotkanie obfitowało w wiele atrakcji.

Św. Mikołaj wyjątkowo długo, bo aż 1,5 godziny, zabawił na świdnickim dworcu. Dla uczestników mikołajek Młodzieżowy Dom Kultury przygotował występy artystyczne, były także tańce. Dzieci dostały jeszcze jeden prezent – lizaki od prezydent miasta Beaty Moskal-Słaniewskiej. Dorośli mogli liczyć na cukierki. Święty Mikołaj, który jest w podróży od 10.00, odwiedzi jeszcze dzieci w Jaworzynie Śląskiej.

/red./

Zdjęcia Łukasz Kufner

Poprzedni artykułŚwięto tańca [FOTO/VIDEO]
Następny artykułWielki Mohanlal rozmawia z polskim studentem