Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świąteczny jarmark trwa w Świebodzicach

Świąteczny jarmark trwa w Świebodzicach

0

Do 20 grudnia w drewnianych domkach, stojących na świebodzickim Rynku będzie się można zaopatrzyć w świąteczne wiktuały, ozdoby choinkowe, ręcznie wypiekane pierniki, zakopiańskie papcie, drewniane rzeźby, ale także żywą choinkę i wiele innych artykułów. Atrakcją otwarcia świątecznego kiermaszu były zwierzęta w zagrodzie, które można było pogłaskać, występy dzieci ze świebodzickich szkół, a także pokaz kulinarny w wykonaniu finalisty 4. edycji programu MasterChef i na wieczorny finał – pokaz teatru ognia.

IMG_7907
Jarmark wystartował zgodnie z zapowiedziami czyli o 13:30. Otworzyli go wspólnie Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz oraz burmistrz partnerskiego Waldbröl Peter Koester, który gościł w Świebodzicach wraz żoną Rossi od piątku, 11 grudnia.

IMG_7855
– Mam nadzieję, że mimo tej niesprzyjającej pogody będzie nam za chwilę bardzo ciepło i wszyscy poczujemy wyjątkowy, świąteczny klimat – witał mieszkańców burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Życzymy Państwu udanej, przedświątecznej zabawy, a już za tydzień będzie można na jarmarku kupić także regionalne produkty z naszego miasta – dodał burmistrz Waldbröl.

IMG_7927
Jarmark rozpoczęły występy uczestników projektu pn. Songs about life, realizowanego przez Miejski Dom Kultury we współpracy z bliźniaczą instytucją w Lipsku. Później publiczność rozruszały dzieci z najmłodszych klas Szkół Podstawowych nr 2,3,4 oraz Zespołu Szkół Integracyjnych, które odśpiewały wesołe, świąteczne piosenki. Dla maluchów były także świąteczne konkursy, przygotowane przez Wydział Promocji UM, a nagrody wręczał nie kto inny, jak Święty Mikołaj.

IMG_7899
O godz. 15:00 rozpoczął się pokaz kulinarny w wykonaniu Kuby Łukaszonka, finalisty 4. edycji Masterchefa. Kubę gościliśmy już w Świebodzicach w listopadzie, a jego potrawy bardzo zasmakowały świebodziczanom. Młody kucharz przygotowywał świąteczne smakołyki w nowej odsłonie, a szczególnie przydatny okazał się pyszny, gorący kompot, który skutecznie rozgrzał wyziębionych świebodziczan. Gdy zapadł zmrok, można było rozpocząć widowiskowy pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy teatralnej. Zapraszamy na kolejne atrakcje naszego jarmarku – 17 grudnia rusza bajkowy domek Świętego Mikołaja, a 19 grudnia będzie można pięknie spakować prezent pod choinkę. Dla najmłodszych wystąpią szczudlarze. Będą także przejażdżki na osiołkach.

Agnieszka Bielawska-Pękala, UM Świebodzice

Poprzedni artykułAuto-Shop wysunął się na prowadzenie
Następny artykułŚwiątecznie i radośnie! [FOTO]