Strona główna Bez kategorii Schronisko dla zwierząt za pół roku?

Schronisko dla zwierząt za pół roku?

20

Do 18 grudnia mogą zgłaszać się firmy, zainteresowane budową schroniska dla zwierząt w Świdnicy. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie pierwszego etapu, a Rada Miejska dołożyła kolejne środki na wykonanie inwestycji.  Zgodnie z zapisem w ogłoszeniu przetargowym, schronisko ma być gotowe do 15 czerwca 2016 roku.

Schronisko Uciechów

O budowę schroniska zabiegało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Dwukrotnie składany był projekt do budżetu obywatelskiego. Udało się uzyskać poparcie mieszkańców w II edycji budżetu i na inwestycję zabezpieczonych zostało 600 tysięcy złotych. W listopadzie po wykonaniu projektu okazało się, że te środki nie wystarczą na realizację pierwszego etapu. Na wniosek prezydent Świdnicy Rada Miejska zgodziła się dołożyć 350 tysięcy złotych ( w tej kwocie jest także zakup karmy i opieka nad bezdomnymi zwierzętami).

Schronisko ma powstać przy ulicy Pogodnej (przy Miejskim Zakładzie Energetyki Cieplnej). W pierwszym etapie ma powstać budynek główny z segmentem administracyjnym i socjalnym, segmentem weterynaryjnym (sala zabiegowa, sala operacyjna, izolatka dla chorych zwierząt) oraz segmentem gospodarczym (kuchnia i pomieszczenie na zapasy karmy). Projekt zawiera także budowę pawilonu dla psów, chłodni, śmietnika, dojazdu oraz parkingu.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami od początku starań o budowę schroniska deklaruje aktywne włączenie się w prowadzenie placówki, przygotowywanie akcji edukacyjnych i adopcyjnych. Obecnie bezdomne zwierzęta ze Świdnicy trafiają do schroniska w Jeleniej Górze.

Poprzedni artykułVictoria Wałbrzych kolejną ofiarą kadetów Dekorii
Następny artykuł„Nie cofnęłabym żadnej decyzji” [WYWIAD]