Strona główna 112 Oskarżony o usiłowanie zabicia dwóch kobiet

Oskarżony o usiłowanie zabicia dwóch kobiet

3

Prokurator Rejonowy w Świdnicy skierował akt oskarżenia przeciwko tymczasowo aresztowanemu 28-letniemu mieszkańcowi Gniechowic zarzucając mu, że  22 czerwca 2015r. usiłował pozbawić życia swoją byłą konkubinę zadając jej ciosy nożem, a także jej matkę, która stanęła w obronie córki.

prokuratura2

W toku śledztwa ustalono, że w feralnego dnia w godzinach popołudniowych oskarżony przyjechał do miejsca zamieszkania byłej konkubiny w Świdnicy, w celu odwiedzin ich wspólnej małoletniej córki. Między oskarżonym a pokrzywdzoną od dłuższego czasu dochodziło do nieporozumień na tle sprawowania opieki nad dzieckiem oraz w kwestiach łożenia na jego utrzymanie. 22 czerwca 2015r. po raz kolejny doszło między nimi do kłótni. W pewnym momencie oskarżony wyciągnął z kieszeni spodni niewielki nóż i zadał pokrzywdzonej kilka ciosów w okolice głowy i klatki piersiowej. Na ratunek córce przyszła jej matka. Wówczas oskarżony zadał kobiecie  co najmniej 9 ciosów nożem w plecy, klatkę piersiową i szyję, po czym zbiegł  z miejsca zdarzenia.Sprawca został niemal natychmiast zatrzymany przez policję nieopodal miejsca zdarzenia. Znajdował się w stanie nietrzeźwości (1,4 promila alkoholu we krwi).

W wyniku zadanych obrażeń była konkubina oskarżonego doznała  niegroźnych obrażeń ciała, naruszających czynności narządów jej ciała na czas poniżej dni siedmiu, natomiast jej matka doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w tym odmy opłucnowej i krwiaka prawej jamy opłucnowej, co stanowiło chorobę realnie zagrażającą życiu. W dniu 24 czerwca 2015r. prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa obu kobiet. Złożył on wyjaśnienia, jednak odnośnie przebiegu samego zdarzenia zasłonił się niepamięcią. Tego samego dnia sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W toku śledztwa oskarżonego poddano badaniom sądowo – psychiatrycznym. Biegli lekarze psychiatrzy orzekli, że w chwili czynu był on w pełni poczytalny.Oskarżonemu za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności. Sprawa będzie rozpoznana przez Sąd Okręgowy w Świdnicy.

/Prokuratura Okręgowa w Świdnicy/

Poprzedni artykułSąd oddał prawo jazdy oskarżonemu o zabicie pieszej
Następny artykułZgarnęły po trzy punkty