Strona główna Bez kategorii Oddaj elektrośmieci

Oddaj elektrośmieci

0

Na sobotę, 5 grudnia zaplanowano zbiórkę elektrośmieci. To kolejna tego typu akcja w mieście organizowana przez firmę AG-EKO wspólnie z Urzędem Miejskim w Świdnicy. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można zostawić w godz. od 9.00 do 17.00 na parkingu przed Urzędem Miejskim w Świdnicy.

elektrośmieci 4
Co można przynieść?
Każdy kompletny sprzęt elektryczny lub elektroniczny, np.: pralki, lodówki, radia, komputery, telewizory, suszarki, kosiarki, zabawki, radia, odkurzacze, miksery oraz stare akumulatory.

Co nie zostanie przyjęte?
Kineskopy bez obudowy, rozbite telewizory i sprzęt niekompletny – ze względu na bezpieczeństwo.

Jeżeli ktoś nie zdąży oddać elektrośmieci w terminie zbiórki, może na co dzień  bezpłatnie przekazać je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Metalowców 4.
Odpady w PSZOK przyjmowane są od razu, wystarczy wylegitymowanie się, które jest konieczne, ponieważ punkt ten adresowany jest do mieszkańców Świdnicy, którzy wnosząc opłaty za śmieci mogą korzystać z usług bezpłatnie.

PSZOK to miejsce, do którego mieszkańcy Świdnicy, bez ponoszenia dodatkowych opłat, mogą przekazywać:
zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, odpady budowlane i rozbiórkowe meble i inne odpady wielkogabarytowe zużyte opony, chemikalia, w tym opakowania po chemikaliach, odpady zielone, odpady ulegające biodegradacji inne niż zielone, inne odpady niebezpieczne powstające w gospodarstwach domowych, papier i tektura, metal, tworzywa sztuczne, szkło i opakowania ze szkła, opakowania wielomateriałowe, opakowania ulegające biodegradacji.

PSZOK działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 18.00 oraz w soboty w godzinach od 10.00 do 16.00.

Poprzedni artykułNajechała na pijanego
Następny artykułGrad goli na inaugurację rozgrywek