Strona główna Sport Pływanie Medale Neptuna podczas „Świdnickiej Gwiazdki”

Medale Neptuna podczas „Świdnickiej Gwiazdki”

0

Silna 46-osobowa reprezentacja Klubu Sportowego Neptun Świdnica wystartowała w VII „Świdnickiej Gwiazdce”. Na starcie pojawiło się 670 zawodników broniących barw aż 48 klubów.

DSC_0052

Najmłodsi zawodnicy z roczników 2006-2008 swoje starty zaplanowane mieli na piątek. Dla niektórych był to pierwszy start w tak ważnych zawodach. Nasi młodzi adepci, którzy swoją przygodę z pływaniem rozpoczęli niespełna dwa miesiące temu spisali się znakomicie pokonując przede wszystkim swoją tremę startową. Trenerzy Beata Pożarowszczyk i Sławomir Kuczko z ogromnym zaangażowaniem wspierali ich w pierwszych startach. Ciężka praca przez ostatnie dwa miesiące nie poszła na marne. W drugim dniu wystartowała już bardziej doświadczona grupa 18 naszych zawodników, dla których były to ostatnie zawody w tym roku. Wszyscy wypadli znakomicie poprawiając swoje rekordy życiowe i zdobywając łącznie 6 medali. Dużym zaszczytem było dla nich też to, że dekoracji dokonała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska – komentuje Ireneusz Cebula z Neptuna.

Medaliści Neptuna:

Dominika Sokołowska: Jeden złoty medal na 50 m stylem motylkowym, jeden srebrny na 50 m stylem dowolnymi. Dominika zajęła także drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodniczek z rocznika 2004.

Agnieszka Franków: Jeden srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym. Aga osiągnęła ogromny sukces ponieważ startowała w kategorii OPEN nawet z zawodniczkami o trzy lata starszymi, trenującymi w Warszawie.

Oskar Cebula: Jeden srebrny medal na 50m w stylu dowolnym i jeden złoty na swoim koronnym dystansie 50 m stylem klasycznym. Czas jaki Oskar uzyskał (34,53 sek.) jest nowym rekordem okręgu (poprzedni ustanowiony miesiąc temu też należał do Oskara), najlepszym czasem w sezonie 2015-2016 zawodników 12-13 letnich. Oskar wygrał jeszcze w klasyfikacji generalnej zawodów 12-letków.

Patryk Kawałko: Jeden brązowy medal na 50 m style motylkowym.

– Sztafeta w składzie Julia Agatowska, Agnieszka Franków, Damian Kłos, Oskar Cebula: piąte miejsce w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym. Sztafeta płynęła w kategorii OPEN, co zasługuje na ogromne uznanie.

– Sztafeta w składzie Dominika Sokołowska, Marcel Litwiński, Wiktoria Bejster, Jakub Włodarczyk zajęła 10. miejsce na 29 sztafet pokazując ogromną wolę walki.

– Sztafeta naszych najmłodszych zawodników w składzie Maja Lęga, Martyna Stefańska , Jakub Malczyk, Daniel Kłos spisała się fantastycznie dopingując siebie nawzajem.

Jak zwykle podczas każdych zawodów, w których uczestniczymy ogromnym wsparciem dla naszych zawodników są trenerzy Beata Pożarowszczyk, Sławomir Kuczko i Wojciech Ostrowski, którzy na bieżąco udzielając wszelkich rad byli podporą naszych zawodników.Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy na żywo podczas zawodów dopingowali s woje pociechy. Dziękujemy Pani Ani Kawałko za piękne zdjęcia – dodaje Ireneusz Cebula.

Poprzedni artykułBudżet powiatu na 2016 przyjęty
Następny artykułCleo przyjechała do świdnickich dzieci [FOTO]