Strona główna Sport Siatkówka Marek Olczyk: Skupiamy się na każdym kolejnym spotkaniu

Marek Olczyk: Skupiamy się na każdym kolejnym spotkaniu

0

Końcówka 2015 roku całkowicie należała do siatkarek drugoligowego MKS-u Świdnica. Cztery zwycięstwa z rzędu pokazały, że z naszymi dziewczynami trzeba się liczyć. Z trenerem drużyny Markiem Olczykiem rozmawia Mateusz Dzień vel Rakoczy.

MKS ŚWIDNICA : SAN PAJDA JAROSŁAW fot: Adam Krawczyk

– Początek sezonu był bardzo trudny, liczne kontuzje i wysokie porażki. Szczególnie bolesny okazał się brak rozgrywającej Aleksandry Druciak. Końcówka roku była już jak należy, dobra gra dała nam wiele zwycięstw i punktów w tabeli. Ta końcówka roku może cieszyć i mam nadzieję, że przerwa nam nie przeszkodzi i nie wybije nas z rytmu. W sezonie 2015/2016 pragniemy uniknąć fazy play-out, czyli gry o utrzymanie w II lidze. Do tego musimy wyprzedzić przynajmniej cztery zespoły i zająć 7. lokatę lub wyżej. W zeszłym roku Polski Związek Piłki Siatkowej zrezygnował z przeprowadzenia fazy play-out, ale wolimy dmuchać na zimne. Na razie nie myślimy o konkretnym miejscu na koniec sezonu, chcemy się rozwijać i wygrywać kolejne spotkania. (od red. MKS Świdnica plasuje się obecnie na 8. pozycji w tabeli, tracąc punkt do Częstochowianki Częstochowa, dwa do Sokoła Katowice i trzy do MKS-u Kalisz).

– W zimie nie spodziewamy się oczywiście żadnej kadrowej rewolucji, a jeśli uda się pozyskać sponsorów to jest szansa na lekkie wzmocnienie zespołu. Priorytetem po tym sezonie jest zatrzymanie w klubie aktualnych maturzystek. Cieszy to, że młodzież się rozwija, a nasze zespoły odnoszą sukcesy. Możemy być spokojni o przyszłość. Ze względu na plagę kontuzji w pierwszym zespole, skorzystałem już w tym sezonie z usług kilku kadetek trenowanych na co dzień przez Magdalenę Sadowską. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragnę życzyć wszystkim kibicom siatkówki wszystkiego co najlepsze. Powodzenia w nowym 2016 roku, odwiedzajcie halę i dopingujcie dziewczyny – mówi Marek Olczyk, trener MKS-u Świdnica.

Poprzedni artykułTak świętowała Świdnica [VIDEO, cz. 2]
Następny artykułPoważny wypadek w Tworzyjanowie [VIDEO]