Strona główna Wydarzenia Konkurs wiedzy o AIDS rozstrzygnięty

Konkurs wiedzy o AIDS rozstrzygnięty

0

Aż trzynaście szkół ponadgimnazjalnych z powiatu świdnickiego wzięło udział w konkursie wiedzy o HIV i AIDS, który wczoraj zorganizował świdnicki oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Rywalizacja nie była prosta, jednak bezsprzecznym zwycięzcą zostało III Liceum Ogólnokształcące ze Świdnicy.

AIDS2

Uczniowie III LO zdobyli aż dwa miejsca, w tym to najważniejsze – I miejsce oraz miejsce III. Drugi wynik uzyskało II Liceum Ogólnokształcące ze Świdnicy. Zmagania uczniów oceniała komisja, w której znaleźli się: Teresa Borek – przedstawicielka PCK, Barbara Świętek i Marta Habowska ze Starostwa Powiatowego oraz Joanna Chojnowska reprezentująca Młodzieżowy Dom Kultury i Gminę Miasto Świdnicę.

Młodzież do udziału w konkursie została przygotowana przez swoich nauczycieli i pielęgniarki szkolne. Ważny wkład w zorganizowanie konkursu wniosła Gmina Miasto Świdnica oraz Powiat Świdnicki – fundatorzy nagród.

Konkurs wiedzy o HIV i AIDS został przeprowadzony z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, który obchodzony jest 1 grudnia.

Poprzedni artykułPrzechodziła w niedozwolonym miejscu
Następny artykułSpacerował z narkotykami