Strona główna Bez kategorii Koniec jazdy za 5 złotych do Wrocławia

Koniec jazdy za 5 złotych do Wrocławia

4

Od niedzieli podróżni nie pojadą szynobusem do Wrocławia za 5 złotych. Koleje Dolnośląskie utrzymają na tej trasie promocyjne ceny biletów, ale już nie tak niskie. Na pocieszenie pasażerowie mają podróżować bardziej komfortowo nowymi szynobusami pesa link.

szynobus pesa link

Nowa pesa link. Zdjęcie Koleje Dolnośląskie

W niedzielę 13 grudnia zmienia się rozkład jazdy PKP, a wraz z nim ceny biletów na linii Świdnica-Wrocław-Dzierżoniów. Od otwarcia pierwszej części trasy w grudniu 2012 roku podróżni jadąc ze Świdnicy do Wrocławia płacili tylko pięć złotych (i od tej ceny obowiązywały wszystkie ulgi), a w obie strony – 8 złotych. Po dwóch latach bilety podrożeją do 8 złotych normalny i 15 złotych w obie strony.  – Ceny są porównywalne do cen przewoźników drogowych, ale warto podkreślić komfort podróży naszymi pociągami,  zwłaszcza nowymi – mówi rzeczniczka KD Justyna Stachniewicz. Bez promocji bilety kosztowałyby odpowiednio 14,60 zł i 29,20 zł.

KD_plakat_promocja_swidnica_dzierzoniow

Na trasę wkrótce trafi jeden z czterech nowo zakupionych szynobusów pesa link. Każdy pojazd kosztował 11 milionów złotych i jest bardziej komfortowy od obecnie wykorzystywanych pojazdów.

W samym rozkładzie jazdy wprowadzono tylko kosmetyczne zmiany. Nie przybędzie dodatkowych połączeń ze Świdnicy do Wrocławia.

ROZKŁAD JAZDY WROCŁAW-ŚWIDNICA-DZIERŻONIÓW. KLIKNIJ!

 

 

 

Poprzedni artykułObdarowali psiaki ze schroniska
Następny artykułMikołajkowy turniej tenisa