Strona główna Bez kategorii Huczne kolędowanie w gminie Świdnica

Huczne kolędowanie w gminie Świdnica [FOTO]

1

Takiej okazji nikt nie próbuje pominąć. Co roku na zaproszenie Teresy Mazurek, wójt gminy Świdnica, zjeżdżają parlamentarzyści, szefowie wszystkich gmin powiatu świdnickiego, starosta, radni, dyrektorzy, społecznicy, służby mundurowe. Także i dziś sala narad Urzędu Gminy pękała w szwach, były radosne jasełka, a biskup świdnicki Ignacy Dec na wzór obrzędów kolędniczych zaprezentował pochwalną przyśpiewkę na cześć gospodyni.

jasełka w gminie 2015 (17)

Na gości czekał suto zastawiony stół, zanim jednak można było spróbować smakołyków, w świąteczny nastrój wprowadziły utalentowane uczennice Gimnazjum w Witoszowie, śpiewając kolędę. Podniosła atmosfera prysła wraz z pojawieniem się kolędników z Zespołu Pieśni i Tańca Bystrzyca, którzy swoim przedstawieniem rozbawili gości do łez. Jasełka przygotowała Sylwia Danisiewicz.

Przewodnicząca Rady Gminy Regina Adamska i wójt Teresa Mazurek obok tradycyjnych życzeń spokojnych i rodzinnych świąt, szczególny nacisk położyły na pokój w Europie i na świecie. Szefowa gminy dziękowała wszystkim za współpracę, przepraszała za błędy i prosiła o kolejne wspólne projekty. Ze wzruszeniem odczytała życzenia, przekazane przez panią sołtys Komorowa, Władysławę Łach.

O tym, by nie zapominać o istocie świąt Bożego Narodzenia, apelował biskup świdnicki Ignacy Dec. Ordynariusz diecezji podobnie jak przed rokiem zaprezentował a capella własnego autorstwa przyśpiewkę na cześć Teresy Mazurek.

Na zakończenie wszyscy goście otrzymali w prezencie gwiazdy pokoju.

/red./

Zdjęcia Łukasz Kufner

Poprzedni artykułZimowe granie w międzynarodowej obsadzie
Następny artykułCzternastoletni piłkarze w Witoszowie Dolnym