Strona główna Bez kategorii Electrolux znów się rozbuduje

Electrolux znów się rozbuduje

0

Co najmniej 100 nowych miejsc pracy utworzy międzynarodowy koncern Electrolux w Świdnicy. Firma planuje do końca grudnia 2018 roku rozbudować już istniejący zakład. Inwestycja szacowana jest na 45 mln zł. Electrolux to światowy lider branży AGD, który w Świdnicy produkuje sprzęt gospodarstwa domowego.

Electrolux1
W Zamku Książ została zorganizowana  uroczystość związana z wręczeniem dla siedmiu inwestorów zezwoleń na prowadzenie działalności w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wśród nich kolejne, bo już piąte pozwolenie odebrał z rąk prezes WSSE Barbary Kaśnikowskiej i prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej, dyrektor zakładu Electrolux, Piotr Kuś.

electrolux 1

Zdjęcie UM w Świdnicy

Fabryka Electrolux w Świdnicy jest trzecim po Żarowie i Oławie nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie zakładem, który firma zbudowała od podstaw w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej. Produkcja ruszyła tutaj w grudniu 2006 roku. W świdnickiej fabryce produkowane są kuchenki i piekarniki.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna to największa z 14 specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. Obejmuje prawie 3000 ha gruntu w 48 miejscowościach. Obecnie, na jej obszarze prowadzą działalność 183 firmy, które zainwestowały przeszło 20 mld złotych i zatrudniają ponad 41 300 pracowników.

/UM w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułUwaga! Kradną pieniądze i biżuterię
Następny artykułZimowe granie w międzynarodowej obsadzie