Strona główna Kultura Adwentowy koncert wokalno-organowy

Adwentowy koncert wokalno-organowy

0

Fundacja Chorda Auxit, parafia św. Józefa i Świdnicki Ośrodek Kultury zapraszają na piątą, jubileuszową edycję Adwentowych Koncertów w kościele p.w. św. Józefa. Drugi z koncertów już dzisiaj, 20 grudnia o godzinie 19.30, tradycyjnie po wieczornej mszy świętej.

organy

Zuzanna i Maciej Batorowie

 Drugi przedświąteczny koncert wypełni muzyka organowa w wykonaniu świdnickiego małżeństwa organistów – Zuzanny i Macieja Batorów. Solistką śpiewaczką będzie znakomita sopranistka Justyna Ilnicka.

Koncert będzie filmowany i transmitowany na telebim stojący przed ołtarzem, tak, by publiczność mogła z bliska podziwiać grę organisty. Dla wielu słuchaczy zobaczenie organisty „z bliska” to zupełnie nowe doświadczenie.
Jest to już piąta edycja adwentowego Festiwalu, który cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności. W Świdnicy jest to festiwal organowy z najdłuższą tradycją. Organizatorzy chcą promować muzykę organową i kameralną, z akcentem na śpiew. W programie koncertów znajdą się utwory kompozytorów barokowych, romantycznych i XX – wiecznych, w klimacie radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Instrument w kościele pw. św. Józefa to niewielkie ale bardzo piękne organy świdnickiej firmy Schlag, która znana jest organistom na całym świecie.

Organizatorami Festiwalu są Fundacja Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit, Świdnicki Ośrodek Kultury i Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

V ADWENTOWE KONCERTY WOKALNO – ORGANOWE
W KOŚCIELE ŚW. JÓZEFA W ŚWIDNICY
UL. KOTLARSKA 19-21

20 grudnia 2015, niedziela, godzina 19.30
Justyna Ilnicka sopran
Zuzanna Bator (Świdnica) organy
Maciej Bator (Świdnica) organy

W programie:
J.S. Bach, Diomenes Cato, L. Vierne

Poprzedni artykułGwiazdy betlejemskie i świąteczne kartki [FOTO]
Następny artykułŚwidnicka Gwiazdka na bogato [78 ZDJĘĆ]