Strona główna Bez kategorii Znakomici aktorzy na świdnickim SPEKTRUM

Znakomici aktorzy na świdnickim SPEKTRUM

0
Pierwsza edycja Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM rozpocznie się już w najbliższą środę. Między 11 a 15 listopada festiwalowa publiczność będzie miała okazję nie tylko zobaczyć na wielkim ekranie obrazy, które do Świdnicy trafią z najważniejszych polskich i międzynarodowych imprez filmowych, ale i zapytać o kulisy ich powstawania samych twórców.
Krzysztof Majchrzak
Krzysztof Majchrzak
Podczas festiwalu widzowie będą mogli spotkać się z ponad 20 gośćmi: reżyserami, aktorami, producentami, operatorami, ale też krytykami i dziennikarzami filmowymi. Już pierwszego dnia SPEKTRUM w Świdnicy pojawi się aktorka Małgorzata Zajączkowska – gwiazda filmu „Noc Walpurgi” Marcina Bortkiewicza, który również będzie festiwalowym gościem (11/11, godz. 16:00). Jeszcze tego samego wieczoru pojawi się kolejna szansa, by porozmawiać z twórcami filmowymi – pokaz filmu otwarcia, „Letniego przesilenia”, uświetnią swą obecnością reżyser Michał Rogalski i aktorka Urszula Bogucka (11/11, godz. 19:00).
Kolejne dni także przyniosą wiele interesujących rozmów: po piątkowym pokazie docenionego w Wenecji „Baby Bump” spotkamy się z jego reżyserem Kubą Czekajem i aktorem Sebastianem Łachem (13/11, godz. 20:30), dzień później na scenę Teatru w Świdnickim Ośrodku Kultury wejdzie Marcin Dudziak, reżyser i scenarzysta poetyckiego „Wołania” (14/11, godz. 14:00). Weekend ze SPEKTRUM zamkną wizyty aktorów Krzysztofa Majchrzaka (14/11, godz. 20:00), Lesława Żurka (15/11, godz. 16:00), reżysera Jana Jakuba Kolskiego i aktorki Grażyny Błęckiej-Kolskiej (15/11, godz. 19:00). A to dopiero początek festiwalowych atrakcji: na naszej stronie znajdą Państwo pełen program SPEKTRUM oraz sylwetki wszystkich gości, którzy odwiedzą Świdnicę między 11 a 15 listopada – zachęcają organizatorzy, Wrocławska Fundacja Filmowa i Świdnicki Ośrodek Kultury.
Poprzedni artykułPozwali szpital Latawiec o dwa miliony złotych
Następny artykułNie mają gazu już trzeci tydzień