Strona główna 112 Za ostrzelanie autobusów przed sąd

Za ostrzelanie autobusów przed sąd

2

Prokurator Rejonowy w Świdnicy skierował akt oskarżenia przeciwko dwóm 52-letnim mieszkańcom Wałbrzycha: Mirosławowi B. i Zbigniewowi S., zarzucając im, że w dniach 16 i 17 lutego b.r., przemieszczając się samochodem marki Mercedes po drodze krajowej nr 35 pomiędzy Mokrzeszowem i Świdnicą oraz na terenie Świdnicy i Wałbrzycha, dziewięciokrotnie sprowadzili katastrofę w ruchu lądowym oddając strzały z broni pneumatycznej w kierunku  jadących samochodów typu autobus, powodując wybicie szyb  w tych samochodach i stwarzając zagrożenie dla życia lub zdrowia znajdujących się w nim podróżnych – informuje Ewa Ścierzyńska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

prokuratura2

W toku śledztwa ustalono ponadto, że oskarżeni w dniach 16 i 17 lutego 2015r. na terenie Świdnicy oraz w Mokrzeszowie, przy użyciu pistoletu pneumatycznego ostrzelali 14 różnych miejsc, to jest wiat przystankowych, zaparkowanych pojazdów oraz małych budynków,  w tym także takich, w których znajdowali się ludzie, stwarzając w ten sposób  bezpośrednie niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia tych osób oraz uszkadzając i niszcząc mienie.

Mężczyźni zostali zatrzymani  przez policję  17 lutego 2015r., następnie na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Świdnicy zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. W samochodzie, którym się przemieszczali odnaleziono broń pneumatyczną którą sprawcy użyli do popełnienia przestępstw.

Oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzuconych im czynów, obciążając się wzajemnie. Za sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej  życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w wielkich rozmiarach grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa będzie rozpoznana przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

Poprzedni artykułRodzina, która nie przestaje tańczyć [WYWIAD]
Następny artykułBilety rozdane [WYNIKI KONKURSU]