Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzice na starych pocztówkach

Świebodzice na starych pocztówkach

0

Ukazało się właśnie kolejne wydawnictwo prezentujące oblicze miasta sprzed wieków. To pięknie zilustrowany i wysmakowany graficznie album starych pocztówek, stanowiących retrospekcję losów miasta sprzed 1945 r. – informuje Agnieszka Bielawska z UM w Świebodzicach.

pocztówki
Pocztówki pochodzą z bogatych zbiorów świebodziczanina, Pana Waldemara Krynickiego. Znajdziemy w albumie m. in. pocztówkę prezentującą rynek i ratusz przed wielkim pożarem w 1774 r., widokówki na których utrwalono Rynek, ulice przylegające, ale także obiekty, których dziś już nie ma – jak chociażby restauracja i przystań kajakowa na terenie zbiornika wodnego, zwanego popularnie Warszawianką oraz wiele innych miejsc, które znamy, w których na co dzień żyjemy. To będzie wyjątkowa, sentymentalna podróż w przeszłość.

Wydawnictwo zostało przygotowane przez Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej UM, sfinansowane z budżetu Gminy Świebodzice. Album będzie można wkrótce kupić w kiosku z prasą przy ul. Żeromskiego oraz w księgarni w Rynku.

Poprzedni artykułŚwidnica będzie miała trasy rowerowe
Następny artykułRozbierają nieczynne torowisko