Strona główna Bez kategorii Świdnica rozśpiewana patriotycznie

Świdnica rozśpiewana patriotycznie [FOTO]

0

„O mój rozmarynie”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „Wojenko, wojenko” – te o wiele innych piosenek patriotycznych i żołnierskich w nowych aranżacjach wysłuchała (i wyśpiewała) publiczność w poniedziałkowy wieczór. Z okazji Święta Niepodległości młodzi muzycy z Wrocławia stworzyli program, zatytułowany „Rzeczpospolita Śpiewająca” i na zaproszenie radnego Jana Jaśkowiaka gościli w Świdnicy.

Piosenki Patriotyczne - Teatr - 09.11 (2)

Grupa kierowana jest przez muzyków z profesjonalnym przygotowaniem i skupia kilkunastu utalentowanych muzycznie młodych ludzi – studentów i absolwentów wrocławskich uczelni. Wszystkie utwory zyskały nowe, profesjonalne aranżacje przygotowane z szacunkiem dla oryginalnych wersji. Nagranie płyty i koncerty poprzedziły warsztaty w szkołach, które zrealizowała Fundacja Młoda Rzeczpospolita. Podczas nich zaproszono do nagrania kilkanaście uzdolnionych dzieci z Dolnego Śląska. W czerwcu 2015 w studio nagrań zarejestrowano 12 piosenek w aranżacjach muzyka i kompozytora ks. Bartłomieja Kota. W nagraniach wzięło udział blisko 30 muzyków, chórzystów i solistów, a także chór i soliści dziecięcy. Publiczność przed koncertem otrzymała śpiewniki z tekstami piosenek i chętnie włączała się do śpiewania.

A już dzisiaj kolejna okazja do wspólnego świętowania. Na kolejną edycję śpiewanek patriotycznych „Zaśpiewajmy za cały nasz kraj wspaniały” zapraszają Tadeusz Grabowski, III LO w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Kultury i świdnickie starostwo. Początek o godzinie 17.00 w Klubie Bolko przy placu Grunwaldzkim 11.

/opr.red./

Zdjęcia Łukasz Kufner

Poprzedni artykułUzdolniona gimnazjalistka
Następny artykułPodwieczorek dla seniorów