Strona główna Wydarzenia Świdnica Świąteczny tłok i korki

Świąteczny tłok i korki

1

Piękna pogoda nie wszystkich zachęciła do spacerów. Wiele osób stara się podjechać samochodami jak najbliżej cmentarzy. Największe korki tworzą się wokół świdnickiej nekropolii przy ulicy Słowiańskiej, w cierpliwość trzeba się uzbroić także w okolicach alei Brzozowej.

cmentarz 4

Kłopoty z dojazdem na ulicę Słowiańska potęguje zamknięte skrzyżowanie Wałbrzyskiej i Polnej Drogi. Na miejscu ruchem kierują policjanci i strażnicy miejscy, mimo to tworzą się korki. Jeśli już ktoś musi jechać samochodem, pojazd lepiej zostawić na parkingach przy ulicy Ślaskiej i dalej pójść na piechotę.

W rejonie cmentarza przy ul. Słowiańskiej obowiązuje zakaz zatrzymywania się na jezdni ul. Słowiańskiej. Dopuszczone jest parkowanie pojazdów na trawie, na poboczu po stronie przeciwnej do cmentarza. Podobnie sytuacja wygląda przy ul. Bobrzańskiej, tam również parkować  można tylko na poboczu.

Świdniczanie  mogą dojść na cmentarz przy ul. Brzozowej od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub ulicą Brzozową. Dla dojeżdżających autobusami MPK przystanki zlokalizowane są przy ul. Pionierów oraz jeden tymczasowy przy ul. Zielonej (przystanek przeniesiony z ul. Przyjaźni).
Wjazd w ulicę Brzozową  otwarty jest tylko dla pojazdów służb miejskich i niepełnosprawnych. Parkingi dodatkowe zlokalizowano:
– na łączce – dojazd z parkingu przy ul. Śląskiej (wyjazd wyłącznie w prawo),
– na ul. Sportowej – parkowanie jednostronne,
– na ul. Bokserskiej – parkowanie jednostronne,
– na części ul. Śląskiej (od ul. Zielonej do ul. Przyjaźni) – parkowanie jednostronne.

Ruch jednokierunkowy obowiązuje:
– w trójkącie ulic Przyjaźni, Zielona i Śląska (od Zielonej do Przyjaźni)
– na ul. Sadowej (do ul. Przyjaźni)
– na ul. Sportowej i ul. Bokserskiej (od OSiR-u do mostu na Śląskiej).

Przy ul. Odnowiciela, blisko bramy wejściowej na cmentarz, zlokalizowany jest
tymczasowy przystanek dla autobusów MPK. W rejonie tego cmentarza organizacja ruchu pozostanie bez zmian. Przypominamy, ze dzisiaj nie trzeba płacić za bilet w miejskich autobusach.

Poprzedni artykułMeteoroid nad powiatem świdnickim! [VIDEO]
Następny artykułBez błysku w Jaworze