Strona główna Sport Lekkoatletyka Pobiegnij dla Niepodległej

Pobiegnij dla Niepodległej

0

Organizowany przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Bieg Niepodległości z roku na rok przyciąga coraz większe grono uczestników. W ubiegłym roku, w siódmej edycji biegu po starówce biegało dokładnie 979 osób. Ile osób w tym roku stanie na starcie przekonamy się w środę, 11 listopada. Bieg ma charakter rekreacyjny, nie liczy się czas, zajęte miejsce i pokonany dystans. Ważny jest sam udział.

Bieg_Niepodległości_2014_ (25)

Start zaplanowany jest na godzinę 12.00 spod Wieży Ratuszowej. Dla biegaczy i amatorów nordic walkingu przygotowano cztery okrążenia trasy: Rynek, ul. Grodzka, ul. Zamkowa, ul. Kotlarska, Rynek, ul. Długa, ul. Daleka, ul. Pułaskiego, Rynek. Długość jednego okrążenia wynosi 1250 metrów. Każdy sam decyduje ile okrążeń chce pokonać. Zapisy w dniu biegu od godziny 9.30 do 11.30 w holu Teatru Miejskiego. Tam pierwszych 1000 zapisanych osób otrzyma pamiątkowe koszulki. 1000 medali czekać będzie na mecie biegu. Warunkiem ukończenie biegu jest pokonanie przynajmniej jednego okrążenia.

Po biegu (około godziny 13.00) wśród wszystkich uczestników VIII Biegu Niepodległości rozlosowane będą nagrody rzeczowe – sprzęt sportowy. Mapę trasy, regulamin imprezy i program można znaleźć na stronie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji: http://www.osir.swidnica.pl/aktualnosci/tytul/tytul/pobiegnij-dla-niepodleglej-viii-bieg-niepodleglosci-widnica-2015

Poprzedni artykułNa ważny temat: Jaki budżet Świdnicy w 2016 roku? [VIDEO]
Następny artykułNagroda za logo stolicy dziecięcych marzeń