Strona główna Sport Piłka ręczna Niewykorzystana szansa ŚKPR-u

Niewykorzystana szansa ŚKPR-u

0

Ten mecz można było z powodzeniem wygrać. Niestety, przyszło przełknąć gorycz kolejnej porażki. W meczu 9. kolejki I ligi grupy B ŚKPR Świdnica przegrał w Płocku z Orlen Wisłą II 23:28 (10:8). Już dawno drużyna Krzysztofa Terebuna nie była tak blisko blisko wywalczenia chociaż jednego punktu. ŚKPR prowadził do przerwy 10:8, a dziesięć minut przed końcem przegrywał tylko 19:20. Ostatni fragment spotkania należał jednak zdecydowanie do gospodarzy, którzy lepiej wytrzymali zawody kondycyjnie.

skpr (166)

Po meczu w obozie świdniczan panowały minorowe nastroje. – Mogliśmy i powinniśmy wygrać ten mecz – mówi Arkadij Makowiejew, trener odnowy biologicznej ŚKPR-u. Jego zdaniem kluczowy dla losów meczu był początek drugiej połowy, kiedy świdniczanie mieli szansę na odskoczenie na kilka bramek przewagi, ale popełniając seryjnie błędy podali rękę rywalom. Mecz obfitował w twardą walkę. Oba zespoły spędziły na ławce kar ponad pół godziny. W 45. minucie z gradacji kar z czerwoną kartką boisko musiał opuścić rozgrywający ŚKPR-u Patryk Dziwiński.

Orlen Wisła II Płock – ŚKPR Świdnica 28:23 (8:10)

ŚKPR: Wasilewicz, Olichwer, Bajkiewicz – K. Rogaczewski 6, Bruy 5, Piędziak 4, Kijek 3, Krzaczyński 2, Bieżyński 1, Chaber 1, Grochowski 1, Jarząbek, Dziwiński, P. Rogaczewski, Dębowczyk

Karne: Orlen Wisła II 4/3, ŚKPR 4/3

Kary: Orlen Wisła II 16 minut, ŚKPR 14 minut