Strona główna Bez kategorii Mistrzostwa „kijkarzy” w skromnej obsadzie

Mistrzostwa „kijkarzy” w skromnej obsadzie [FOTO]

9

Pomysłodawca I Mistrzostw Świdnicy w Nordic Walking nie krył ogromnego rozczarowania. Na starcie przy Szkole Podstawowej nr 1 stawiło się tylko 15 osób, w tym dziesiątka dzieci z SP nr 8. – Wiem, że główny powód tak nikłego zainteresowania to termin, ale na inny nie było szans – rozkłada ręce komandor Zbigniew Curyl.

Kijki - 10.11 (3)

Mistrzostwa, zorganizowane przez komisję pieszą świdnickiego PTTK, zostały przygotowane profesjonalnie. Na obrzeżach osiedla Zawiszów wytyczono trasę o długości 4,6 kilometra, każdy zawodnik otrzymał mapkę, a nad przebiegiem czuwało 5 sędziów. Zawody sfinansowano ze środków pozyskanych w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miejski w Świdnicy. Na zwycięzców czekały puchary, nagrody i…. setka pamiątkowych medali.

Nie udało nam się wstrzelić w inny termin. Nie zamierzamy jednak rezygnować, ale następną edycję przygotujemy na wiosnę, w taki dzień i w takich godzinach, by rzeczywiście mogły tu przyjść całe rodziny – deklaruje Curyl.

Na start stawiły się trzy panie i dwóch panów. – Kiedyś śmiałem się z tego całego nordic walking – przyznaje Bogdan Madera. –  Przestałem, jak zobaczyłem osiągnięcia najlepszych zawodników: chodzą z prędkością 10km na godzinę.

Tomasz Szuszwalak, komendant Straży Pożarnej w Świdnicy, udział w zawodach wziął w tajemnicy przez załogą. – Chodzę z kijkami drugi sezon – mówi. – Ze względu na stawy nie mogę biegać. W tej sytuacji nordic walking pozwala mi dbać o kondycję.

I jak się okazało, chodzenie tylko dla utrzymania dobrej kondycji przełożyło się na wynik. Tomasz Szuszwalak uzyskał najlepszy czas – 37`38, o pięć sekund lepszy od Bogdana Madery. Laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii zostali nagrodzeni pucharami.

Dzieci:

I miejsce – Kacper Wrzodek

II miejsce – Krzysztof Wyszyński

III miejsce – Klaudia Malina

Kobiety:

I miejsce – Romana Halczak (41`50)

II miejsce – Eugenia Rusin

III miejsce- Małgorzata Madziała

Mężczyźni:

I miejsce – Tomasz Szuszwalak (37`38)

II miejsce – Bogdan Madera

/asz/

Zdjęcia Łukasz Kufner