Strona główna Bez kategorii Ludzie gór w Świdnicy

Ludzie gór w Świdnicy

0

Znakomici himalaiści, piękne zdjęcia i fascynujące opowieści z najwyższych szczytów świata składają się na dwudziestą Edycje Dni Gór. Od poniedziałku Świdnicę na zaproszenie himalaisty Piotra Snopczyńskiego odwiedzają legendarni zdobywcy Himalajów. Ostatnie spotkania już dzisiaj, 7 listopada od godziny 16.00 w Klubie Bolko.

Dni Gór 06.11.2015 (10)

Dni Gór trwają już od 2 listopada, a każdy dzień przynosi kolejne atrakcje. Piątkowy wieczór w klubie Bolko rozpoczęła wystawa zdjęć Piotra Snopczyńskiego z jego wypraw w Himalaje. W pierwszą wyruszył w 1984 roku. Fascynacja górami zaowocowała nie tylko wejściami na ośmiotysięczniki, ale przede wszystkim przyjaźniami. Od lat na zaproszenie świdnickiego himalaisty przyjeżdżają towarzysze jego wypraw, legendarni wspinacze. W piątek o swoich wyprawach opowiadali Krzysztof Wielicki, Leszek Cichy i Ryszard Pawłowski, a także pierwszy Czech, który zdobył Koronę Himalajów – Radek Jaros. Nie zabrakło stałego gościa Dni Gór, znanej aktorki Anny Milewskiej, wdowy po himalaiście Andrzeju Zawadzie.

plakat Dni Gór

A już dzisiaj, 7 listopada, o godzinie 16.00 w świdnickim Klubie Bolko spotkanie z Celiną Kukuczką, wdową po Jerzym Kukuczce, Danutą Piotrowską i Andrzejem Bargielem, który zadziwił świat zjeżdżając w lipcu tego roku z ośmiotysięcznika Broad Peak na nartach. Jest pierwszy na świecie, który dokonał takiego wyczynu.

Dni Gór zakończą się w niedzielę zawodami wspinaczkowymi w hali sportowej w Witoszowie Dolnym.

/red./

zdjęcia Łukasz Kufner