Strona główna Sport Piłka ręczna Lekcja szczypiorniaka od Warmii Olsztyn

Lekcja szczypiorniaka od Warmii Olsztyn

0

Bez szans w starciu z liderem tabeli Warmią Traveland Olsztyn byli piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. Drużyna Krzysztofa Terebuna przegrała aż 20:40 (10:22) tylko krótkimi momentami nawiązując wyrównaną walkę z silniejszym fizycznie, dojrzalszym i lepszym technicznie rywalem.

ŚKPR
Świdniczanie prowadzili tylko raz. W piątej minucie po celnym rzucie Daniela Bieżyńskiego było 2:1. Warmia rozpędzała się z każą akcją, bezlitośnie wykorzystując każde potknięcie gospodarzy. Przewaga przyjezdnych rosła błyskawicznie. Po kwadransie było już 9:3, a do przerwy 22:10. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. ŚKPR tylko momentami był w stanie toczyć wyrównaną walkę. Piłkarze z Warmii nawet prowadząc kilkunastoma bramkami mobilizowali się do jeszcze lepszej gry i ganili za każde niedokładne zagranie, źle rozegraną akcję. Przy tym bawili się grą bardzo efektownie kończąc kilka swoich akcji. – W tym meczu nie mogło być cudu. Różnica w możliwościach obu zespołów była zbyt duża – podsumował Jan Masłowski, prezes ŚKPR-u.

ŚKPR Świdnica  – Warmia Traveland Olsztyn 20:40 (10:22)

ŚKPR: Wasilewicz, Olichwer, Bajkiewicz – Bruy 4, Chaber 3, K. Rogaczewski 3, Grochowski 2, P. Rogaczewski 2, Bieżyński 1, Piędziak 1, Krzaczyński 1, Kijek 1, Jarząbek 1, Macyszyn, Dziwiński, Dębowczyk

Warmia: Zakręta, Gawryś – Malewski 9, Królik 8, Paweł Deptuła 5, Dzieniszewski 5, Sikorski 4, Żółtak 2, Droździk 2, Kopyciński 2, Kondracki 1, Koledziński 1, Krawczyk 1, Piotr Deptuła, Hegier