Strona główna Bez kategorii Feralny mostek do przebudowy, ale…

Feralny mostek do przebudowy, ale…

3

Jeden wypadek i dziewięć kolizji – to tegoroczny bilans zdarzeń na drodze wojewódzkiej nr 382 w tzw. lasku grochotowskim. W połowie 2013 na uszkodzonym przez powódź mostu zostało wyznaczone przewężenie do jednego pasa ruchu. Kierowcy mówią wprost – to skandal, że na jedynej drodze ze Świdnicy do Legnicy dotąd nie przeprowadzono remontu.

droga na Strzegom

Most został podmyty i nie można go zbyt mocno obciążać. Dolnośląska Dyrekcja Dróg i Kolei, odpowiedzialna za tę drogę, zasłaniała się brakiem funduszy na remont. W ostatnich dniach wreszcie został wyłoniony wykonawca przebudowy mostu. Jest jednak ale – prace zaczną się najwcześniej w połowie przyszłego roku!

– Przetarg „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 382 od km 2+000 do km 3+600 z rozbiórką mostu w km 2+922 i budową nowego nad rzeką Pełcznicą w miejscowości Nowy Jaworów wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej.” wygrała firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. Termin realizacji zadania, według podpisanej umowy, przewiduje się na okres od 10.11.2015 do 10.08.2017r.Obecnie trwają prace projektowe oraz uzyskiwanie niezbędnych decyzji i pozwoleń. Zamknięcie drogi wojewódzkiej nr 382 na odcinku od km 2+00 do km 3+600 nastąpi po uzyskaniu decyzji ZRiD, czyli prawdopodobnie na początku lipca 2016 r. – informuje Leszek Loch, dyrektor DSDiK. – Prace budowlane, które wykona wykonawca w ramach tego zadania to, rozbiórka istniejącego mostu, budowa nowego mostu, doprowadzenie drogi do wymagań klasy drogi G, modernizacja odwodnienia korony drogi. Kwota, którą wykonawca zaoferował za wykonanie powyższego zadania to 5 367 247,72 zł brutto.

DSDiK nie zamierza do czasu przeprowadzenia inwestycji wprowadzać sygnalizacji świetlnej.

/asz/

Poprzedni artykułKomplet zwycięstw koszykarzy z „szóstki”
Następny artykułByły wokalista „Oddziału Zamkniętego” dla młodzieży