Strona główna Sport Piłka nożna „Złoty gol” dał awans szóstce

„Złoty gol” dał awans szóstce

0

Dopiero po dogrywce piłkarze SP 6 Świdnica awansowali do finału dolnośląskiego w mini piłce nożnej. We wtorek, 27 października w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2015-2016” odbył się na boisku Orlik przy SP 6 w Świdnicy finał strefy wałbrzyskiej w piłkarskich rozgrywkach chłopców.

pila

W zawodach wzięły udział cztery najlepsze drużyny, zwycięzcy swoich powiatów. W meczach półfinałowych najpierw SP 10 Bielawa pokonała 2:0 drużynę SP 28 Wałbrzych, a następnie SP 6 Świdnica również w wymiarze 2:0 wygrała z SP 3 Ząbkowice Śląskie. W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się zawodnicy z Wałbrzycha pokonując Ząbkowice Śląskie 2:0. Wszystkie mecze przysporzyły sporo emocji, ale największą ich dawkę mieliśmy w spotkaniu finałowym. Drużyna z Bielawy prowadziła do przerwy już 2:0, lecz zawodnicy świdnickiej szóstki w podstawowym czasie doprowadzili do remisu 2:2 i potrzebna była dogrywka. Tutaj obowiązywała zasada „złotej bramki”, którą szybciej udało się zdobyć naszym piłkarzom. Zespół SP 6 Świdnica zagra na przełomie maja i czerwca 2016 roku w finale dolnośląskim, który odbędzie się w Lubinie. Zwycięzcy swoje piłkarskie umiejętności szlifują na co dzień w klubie Polonia-Stal Świdnica.